آنالیز بازی استقلال برابر سپید رود رشت

استقلال در هفته بیست و سوم لیگ برتر در حالی با سه گل برابر سپیدرود به برتری دست یافت که حتی می توانست برد بهتر و پرگل تری نیز کسب کند . در این مطلب به آنالیز بازی استقلال می پردازیم :

سیستم و ترکیب استقلال :

شفر در این دیدار تیم خود را با سیستم ۴-۴-۲ به میدان فرستاد و پژمان منتظری و مجید حسینی زوج خط دفاعی را تشکیل داند و وریا غفوری و امید نورافکن در دو جناح چپ و راست آنها قرار گرفتند . زوج روزبه چشمی و امید ابراهیمی در هافبک دفاعی شکل گرفت و سرور جپاروف و فرشید اسماعیلی هم جلوتر از آنها در دو بال چپ و راست وظیفه تغذیه دو مهاجم استقلال یعنی جابر انصاری و علی قربانی را داشتند .

همانطور که قبل از بازی گفته بودیم جابر انصاری در این دیدار می تواند نقش کلیدی داشته باشد و در خسته و کلافه کردن مدافعین پا به سن گذاشته و کند سپیدرود نقش اساسی داشته باشد شفر دقیقا از همین بازیکن و به همین شیوه استفاده کرد و نشان می داد آنالیز درستی روی سپید رود شده بود . فرشید اسماعیلی آماده هم در این دیدا بارها صاحب موقعیت شد و یا دیگر بازیکنان را در موقعیت گل قرار داد .

پاسکاری های متوالی و البته تغییر جهت های بازی در دقایق مختلف بازی به چشم می آمد و فوتبال لذت بخشی را از استقلال دیدیم .

البته باید توجه داشته باشیم شفر برای این دیدار داریوش شجاعیان را در اختیار نداشت و محسن کریمی هم همچنان غایب است .

آمار بازی:

استقلالی ها در این دیدار ۵۸۲ بار پاسکاری کردند که  ۸۱ درصد پاسها صحیح بود و در سوی مقابل تعداد پاسکای های رشتی ها به ۳۱۱ پاس  رسید و البته در بیشتر مواقع پاسکاری آنها توسط استقلالی ها قطع شد و فقط ۶۳ درصد پاسهای آنها به مقصد رسید .

آمار مالکیت توپ بیشتر , تعداد سانتر بیشتر , تعداد کرنر بیشتر و تعداد موقعیت خطرناک ۵ برابری همه و همه نشان از برتریقاطع آبی پوشان در این دیدار داشت .

در زیر به عملکرد تک تک بازیکنان در این دیدار می پردازیم :

سید حسین حسینی

حسینی در این دیدار زیاد به زحمت نیافتاد ولی با این حال یک سیو زیبا داشت و کلین شیتی دیگر برای او به ثبت رسید .

مجید حسینی

سد محکم دفاعی استقلال اجازه هنرنمایی به مهاجمین سپید رود را در اندک موقعیت های به دست آمده نداد تا خیال حسین حسینی را درون دروازه راحت کند .

پژمان منتظری

پژمان به روزهای خوب خود برگشته و در خط دفاعی زوج او با سید مجید حسینی تشکیل شده است و البته این مدافع صاحب توپ باعث مالکیت بیشتر توپ توسط استقلالی ها و آغاز بازیسازی از عقب زمین می شود .

وریا غفوری

شاید بتوان گفت یکی از سه بازیکن آماده لیگ ایران وریا غفوری است . وریا بسیار با قدرت و دونده بازی می کند و در نیمه اول بارها و بارها با ارسالهای خود مهاجمین استقلال را صاحب موقعیت کرد .

امید نورافکن

امید نورافکن در دفاع چپ به کار گرفته شد و بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت . بازی نورافکن کم کم با تجربه تر و پخته تر می شود و دیگر آن جوان خام و کم تجربه نیست .

روزبه چشمی

او در هر پستی قرار می گیرد کیفیت برتر خود را نشان می دهد چه زمانی که در دفاع بود و چه اکنون که با آمدن پژمان منتظری به یک خط جلوتر آمده است و کنار امید ابراهیمی کمربند میانی استقلال را محکم بسته اند .

 

امید ابراهیمی

فرمانده با غیرت استقلال جنگنده و با تعصب در میانه زمین میجنگند و شوت مهار نشدنی او نیز گل دوم را برای استقلال به ارمغان آورد .

سرور جپارف

شاید دیگر عادی شده است که استقلال با سرور هر تیمی را می برد و بدون او برد به دست نمی آورد . این بازیکن با تجربه و بزرگ در میانه زمین استقلال نعمت بزرگی است .

فرشید اسماعیلی

فرشید هم اینروزها بازی اش بگیر و نگیر دارد و خوشبختانه امروز روزی خوب او بود و فوق العاده ظاهر شد . شوت زیبا و گل او دفاع چند لایه سپیدرود را تا حدود زیادی باز کرد .

جابر انصاری 

جابر انصاری دونده و پرتلاش ظاهر شد و خط دفاعی سپیدرود را حسابی خسته کرد . گل زیبای او به رشتی ها هم ارزش چند بار دیدن را دارد .

علی قربانی

علی قربانی هم در این دیدار پرتلاش ظاهر شد و چند موقعیت هم داشت که ضربه های بدی هم نداشت ولی با واکنش خوب دروازه بان و مدافعین سپید رود مواجه شد .

تلگرام استقلال

دیدگاه برای “آنالیز بازی استقلال برابر سپید رود رشت

  1. باسلام وباعرض تبریک به تمامی آبیدلان عزیز.به نظربنده تمامی بازیکنان عزیزوحتی تعویضی هافوق العاده بازی چشم نوازی به نمایش گذاشتند.امابه نظرم علی قربانی بااینکه پیشرفت چشمگیری نسبت به بازیهای قبلی داشته اماهنوزدرزدن ضربات آخرمشکل دارد.امروزگویااحساس میشدقربانی درهرشرایطی وظیفه داشت توپ نهایی رابه دروازبان حریف بکوبدتابه توربچسباند.امیدوارم قربانی باآمدن تیام تلاشش رابیشترکرده باتمرینات اختصاصی بیشتری مسیرچارچوب دروازه حریفان راپیداکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.