شفر: وقت ما کمتر از آن است که درباره صحبتهای قلعه نوعی حرف بزنیم

وینفرد شفر بعد از پیروزی سه بر یک استقلال مقابل ذوب آهن و صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری حاضر شد. مشرح صحبت های او به شرح زیر است:

صحبت اولیه؟
بعد از این بازی چه چیزی می توانم بگویم؟ چیزی که می خواهم بگویم، همان حرفی است که قبل از بازی، یک و دو ماه پیش گفتم. شخصیت، ذهنیت برد، روحیه تیمی را هیچ جا ندیدم و این فوق العاده است. ما دو بازیکن بسیار مهم را از دست داده بودیم. من قبل از بازی احساس کردم که با تیم قدرتمندی بازی داریم. می خواهم از طرفداران استقلال تشکر کنم. با وجود چنین هوادارانی خیلی سخت است که شما شکست بخورید. هواداراه برای بازی به ما قدرت می دهند. همینطور باید از کادر پزشکی تشکر داشته باشم زیرا مشخص نبود که تیام صد در صد می تواند بازی کند. کادر ما خیلی خوب شب و روز تلاش کردند. ذوب آهن بسیار خوب بازی کرد و این یک بازی سخت بود. نمی خواهم بگویم تیام بهتر بود و باید بگویم همه تیم ما خوب بودند. ما خیلی خیلی خوشحال هستیم و این موضوع مشخص است. یک موقعیت پیش آمد که منصفانه نبود و ما توپ را به بیرون زدیم و آنها باید به ما پس می دادند اما آنها به سمت دروازه ما شوت زدند. نمی شد گفت این فوتبال است و این منصفانه نبود. بیشتر نمی توانم چیزی بگویم. الان همه خسته هستند و می خواهیم به خانه برویم. بازیکنان به خانه و یا تیم ملی می روند و کادرفنی نیز می خواهند به خانه بروند. من به خانه نمی روم و یک مقدار صبر می کنم. وقتی بخواهم ایران را ترک کنم، اطلاع می دهم.

تیام سوپرمن استقلال؟
تیام؟(با خنده). من کشورها و بازیکنان آفریقایی را می شناسم و با کامرون قهرمان جهان شدم. برای من مهم نیست که یک بازیکن خوب است و برای من مهم این است که شخصیت خوبی دارد و همه بازیکنان او را دوست دارند. نه به خاطر گلزنی، بلکه به خاطر کار تیمی. می خواهم به مربی سنگال بگویم اگر بدون تیام به جام جهانی بروید، یک دیوانگی است. گل دوم او شبیه به گل صلاح بود. چه می توانم در مورد او به شما بگویم؟ باشگاه باید بداند که من وقتی سرمایه گذاری می کنم، سرمایه گذاری برای ستاره سوم است. در مقایسه با عملکردی که تیام داشته، سرمایه گذاری بسیار کمی روی او انجام شده است. باشگاه باید در مسیری که می گویم حرکت کند. همین اتفاق رخ داده و ما به مرحله بعدی آسیا رفتیم. من می خواهم امید ابراهیمی، وریا غفوری و سرور جپاروف بمانند. اگر این بازیکنان بروند، ما مشکل خواهیم داشت. باشگاه باید تمام کارها را برای این بازیکنان انجام دهد.

اختلاف استقلال و ذوب آهن تیام بود؟
این حرف درست نیست. مگر تیام تنهایی بازی کرد؟ موفقیت ما برای تیم بودن ما است. ما برابر ذوب آهن بازی کردیم. دو تیم از ایران برابر یکدیگر بازی کردند و چرا این اتفاق برای دیگر کشورهای غرب نبود؟ فدراسیون فوتبال آسیا باید به این موضوع فکر کند. اگر ذوب آهن برابر تیم دیگری بازی می کرد، می توانستیم سه تیم ایرانی در مرحله بعدی داشته باشیم. من به داور تبریک می گویم. بازی قبل را به یاد دارید؟ او از یک کشور کوچک به ایران آمده که شاید برای هر بازی هزار نفر تماشاگر می رود اما امروز ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه بود.

صحبت های قلعه نویی مبنی بر بحرینی بازی کردن استقلال؟
شما همه سرمربی ذوب آهن را می شناسید. وقت ما خیلی کمتر از این است که بخواهیم درباره صحبت های ایشان واکنش نشان دهیم.

جدایی تیام؟
شایعات خیلی زیاد است. خاویار، فرش، کباب، نفت و شایعات در ایران زیاد است. شاید او به یوونتوس برود و او را از ما پس بگیرند. ما فقط شایعات اینجا داریم.

حرف پایانی؟
می خواهم درباره سرمایه گذاری در تیم صحبت کنم. امیدوارم هیات مدیره با مدیرعامل برای سرمایه بیشتر کمک کند. تیام با توجه به کیفیتی که دارد، رقم پایینی دریافت می کند و امیدوارم یک یا دو بازیکن با کیفیت بالا خریداری کنیم.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.