صحبتهای فتحی در برنامه نود

امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال با حضور به صورت تلفنی در برنامه ۹۰، ابتدا درپاسخ به سوالی درباره وضعیت پادوانی گفت: این یک وظیفه انسان دوستانه و قانونی ماست که برای بازیکنی که برای تیم ما مصدوم شده کمک کنیم. به نظرم باشگاه استقلال درباره این بازیکن کوتاهی نکرده و از زمانی که بنده مسئولیت گرفته ام، چندین بار خود بنده خدمت ایشان بوده ام. هم بنده و هم همکاران بنده تمام توانشان را گذاشته اند که هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ انسانی به این بازیکن محبوب و خوش اخلاق کمک کنیم. مشکلاتی ایشان دارد که فراتر از حد توان ماست، البته نه از لحاظ مالی. ایشان هرروز ساعت هشت و نیم با راننده ما به مرکز توان بخشی هلال احمر می رود تا ساعت چهار و نیم بعد از ظهر در آنجاست. به لحاظ حجم زیاد مراجعه کننده به آنجا، ایشان یک ساعت بیشتر نمی تواند تمرین کند. تنها مرکز تخصصی توانبخشی، مرکز هلال احمر است. خود پادوانی این مسئله را می داند. به او گفتم وسایل توانبخشی را به منزلش می بریم ولی گفت نه چون آنجا راحت تر تمرین می کند. دکتر نوروزی هفته ای دو سه بار در آن مرکز حاضر می شود. متاسفانه امکانات ما بیش از این نیست.

او درباره بحث خانه پادوانی اظهار کرد: درباره منزل هم باید بگویم که خود پادوانی و خانواده اش می دانند که بیش از بیست منزل را به خانواده ایشان نشان داده ایم. ویلچر ایشان خیلی بزرگ است و خارج از استاندارد است. از چارچوب برخی درها یا آسانسورها این ویلچر رد نمی شود و مشکل سرویس بهداشتی هم وجو دارد. بعضی خانه ها استخر دارند که اندازه قد ایشان بلندتر یا کوتاه تر از عمق استخر است. خانه جپارف هم استخر داشت و آنجا را هم نشان دادیم ولی آنجا هم کم عمق بود. مسئله استخر برای تمرین ایشان است. آپارتمانی را سه چهار روز است انتخاب کردیم و خانواده ایشان هم پسندیده اند. من فکر می کنم از لحاظ انسانی و رسم مهمان نوازی که ما ایرانی ها به آن شهره هستیم، کوتاهی‌ای نکرده ایم. تصورم این است که فردا جابه‌جایی منزل ایشان انجام می شود. از صاحب خانه هم تا آخر هفته وقت گرفته ایم. مسئله پادو یک فرض برای ماست و ما هم واقف به این موضوع هستیم. امروز خدمت وزیر محترم هم بودم و اولین دستور ایشان حل مشکلات پادو بود. این وظیفه ماست. ایشان در ایران غریب است. برادر پادو فوتبال را کنار گذاشته و از مالزی به ایران آمده تا تیمار داری کند. مطمئن باشید فراتر از توانمان کار را پیش می بریم تا مشکل ایشان را حل کنیم.

او درباره ماجرای سوپر جام اظهار کرد: سازمان لیگ برخلاف قانون و مقررات اقدام به صدور رای می کند و باشگاه اعتراض می کند. کار به کمیته انضباطی کشیده می شود و آنجا به دلایل ما توجه خاصی نکردند و نظر غیرقانونی سازمان لیگ تایید شد. ما بلافاصله اعتراض کردیم و کار به کمیته استیناف رفت و ادله و مدارکمان را ارائه دادیم و بعد از دو سه هفته، نه تنها به نظرمان توجه نشد بلکه رای را بر خلاف قانون، تشدید کردند. امیدواریم با پیگیریمان در مراجع بالاتر به حقمان برسیم.

سرپرست باشگاه استقلال ادامه داد: استقلال در دو سه نامه ای که به سازمان لیگ زده هیچوقت صحبت از عدم حضور نکرده است و تنها درخواست تغییر زمان بازی را داده است. این درخواست را پرسپولیسی ها هم داشته اند. آقایان افتخاری و گرشاسبی در جلسه ای که داشتند، هر دو در خصوص زمان دیگر توافق کرده بودند چون پرسپولیس هم وضعیت مشابهی داشت. آنها هم آماده نبودند و ملی پوشانشان تازه از روسیه آمده بودند. استقلال هم به دلیل دیر حاضر شدن ملی پوشانش و دیر برگزار شدن اردوی تیم، درخواست تغییر زمان بازی را داشته است. متاسفانه سازمان لیگ این درخواست را به عدم حضور تعبیر می کنند. جالب است که سازمان لیگ دیدار سوپر جام را کان لم یکن اعلام می کند. از لحاظ قانونی و عقلی، نتیجه کان لم یکن، تعویق بازی است. عدم حضور نتیجه اش سه بر صفر است. خود سازمان لیگ بازی را کان لم یکن اعلام کرده است.

فتحی اضافه کرد: بلا تردید سازمان لیگ درمقامی نیست که بازی را سه بر صفر کند. این یک خلاف آشکار است. سه هیچ کردن فقط بر عهده مرجع قضایی است. اینجا یک خلاف است. سازمان لیگ امکان حضور را از ما گرفته است. بیست و هفتم بازی را سه هیچ کردند. اگر بازی سه بر صفر نمی شد، ما به تهران می آمدیم و بازی می کردیم. از استانبول به تهران روزی بیست پرواز انجام می شود. نمی توانستیم این کار را بکنیم و در تهران حاضر شویم؟ ما هیچوقت نگفتیم بازی نمی کنیم. ما دوتا نامه داده ایم. ما تقاضای تغییر زمان بازی را داده بودیم. ما گفتیم خواهشمندیم نسبت به تغییر زمان بازی دستور مقتضی را صادر کنید. اگر سازمان لیگ بازی را برخلاف وظیفه ذاتی اش سه بر صفر نمی کرد، ما قطعا به تهران می آمدیم و بازی می کردیم و تماشاگران می توانستند یک دربی جذاب را ببینند. این حق را سازمان لیگ از ما گرفت. این یک اتفاق نادر است که سازمان لیگ به جای نهاد قضایی اقدام به صدور رای کرده است. این کار آنها شاه بیت غزل است. اگر آن رای را صادر نمی کردند بلافاصله با یک پرواز به تهران می آمدیم.

امیرحسین فتحی در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به اظهارات فتاحی گفت: رایی که سازمان لیگ اعلام کرده، گفته دیدار سوپر جام کان لم یکن اعلام می گردد لذا نتیجه بازی سه بر صفر اعلام می شود. مورد دوم اینکه در جلسه شورای تامین استان که از نامش پیداست و یک رکن فوتبالی و قضایی نیست و دبیر محترم این شورا، معاون سیاسی امنیتی استانداری است. بحث امنیت مطرح است. اورژانس و آتش نشانی و … می آیند. مقامی نیست که تصمیم بگیرد بازی برگزار شود یا نشود. اگر امضایی هست که آقای ملکی زیر صورت جلسه ای را امضا کرده من همین جا عذرخواهی می کنم و شکایتمان را پس می گیرم. صدای ضبط شده قابل استناد نیست. اولا هنوز هم جایی این صدا را ارائه نداده اند. دوما بحث من این است که وقتی شما دو روز قبل از بازی نتیجه را سه بر صفر می کنید، چه انگیزه ای هست که تیم برگردد؟ آقای فتاحی رسما نتیجه بازی را بعد از آن جلسه اعلام کرده اند. هنوز انقضای ۲۱ روزه مدت اعتراض نگذشته، دنبال اهدای جام به پرسپولیس هستند. آقای فتاحی عجله دارند جام را اهدا کنند.

سرپرست باشگاه استقلال در پایان و در واکنش به صحبت‌های صالحی رئیس کنیته استیناف گفت: بند پنجم ماده صد و شش آیین نامه انضباطی فرمایشات صالحی را نقض می کند. عین این بند به این شکل است “اگر فقط محکوم علیه از رای صادره تجدید نظر خواهی کرده باشد، در این صورت مجازات وی تشدید نخواهد شد”. رای را کمیته انضباطی اعلام کرده و کمیته استیناف نمی توانسته این رای را تشدید کند. این کمیته فقط می توانسته رای را تایید یا نقض کند. آمده اند حبس ابد را تشدید کرده اند و تبدیل به اعدام کرده اند.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.