استقلال نساجی را در هم کوبید و فینالیست شد

نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام حذفی با پیروزی پر گل استقلال به پایان رسید. شاگردان ساپینتو توانستند با چهار گل از سد نساجی گذشته و با روحیه بالا، پای به دیدار فینال بگذارند.

مطابق انتظار، بازی با حملات بازیکنان استقلال و دفاع چند لایه نساجی آغاز شد. در دقایق ابتدایی، شوت های سلمانی، رضاوند، قایدی و محبی که هیچ کدام موقعیت جدی نبودند، راهی به درون دروازه پیدا نکردند. نساجی نیز با شوت راه دور غلامعلی بیگی خودی نشان داد.

استقلال ظرف ۲ دقیقه، ۲ موقعیت بسیار خطرناک را خلق کرد. ابتدا مهدی مهدی پور با دریافت پاس سلمانی روی قوس محوطه جریمه، یک چرخش بسیار خوب انجام داد که شوت او به شکل بسیار خطرناکی به بیرون رفت. سپس مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت سرکش او را حقیقی راهی کرنر کرد.

روی همین کرنر بود که استقلال بالاخره به گل رسید. ارسال مهدی پور در تیر یک به ارسلان رسید و او با ضربه سر، توپ را به دهانه دروازه فرستاد که رضاوند با فرار از تله آفساید، در دهانه دروازه با یک ضربه سر موفق شد قفل دروازه نساجی و حقیقی را بشکند و آبی ها به گل نخست رسیدند.

نساجی می توانست در دقیقه ۳۲ به گل برسد. جعفری روی یک ضدحمله در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد آبی ها به گل دوم رسیدند. پاس در عمق رضاوند برای قایدی با تکل علیرضا ابراهیمی مدافع نساجی، تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد تا یک گل بخودی به ثبت برسد.

استقلال در وقت های تلف شده ۲ موقعیت داشت. ابتدا ضربه سلمانی در سمت چپ از کنار تیرک به بیرون رفت و سپس ارسال قایدی به روی دروازه روی تور دروازه حقیقی فرود آمد. نیمه اول با این ۲ گل به سود آبی پوشان به پایان رسید.

استقلال در اولین موقعیت نیمه دوم به گل سوم دست یافت. صالح حردانی از سمت راست به حرکت درآمد که ضربه او پس از واکنش علیرضا حقیقی به تیرک دروازه برخورد کرد و در دهانه دروازه مقابل محمد محبی قرار گرفت و او توانست به راحتی و با ضربه سر، دروازه میهمان را باز کرد.

پس از آنکه شوت شهباززاده از کنار دروازه به بیرون رفت، میهمان یک موقعیت خوب را از دست داد. ارسال یک ضربه کاشته در محوطه ۶ قدم به داوران رسید ولی این بازیکن سر خورد و شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از آن، مهدی زاده با ضربه سر موقعیت خوبی برای گلزنی داشت که توپ او نیز از بالای دروزاه به بیرون رفت.

محمد محبی ظرف یک دقیقه، ۲ موقعیت مشابه داشت که ضربه چیپ نخست او روی پاس قایدی به بیرون رفت ولی در ادامه و روی پاس در عمق شهباززاده، یک بار دیگر وینگر بوشهری در شرایط تک به تک با حقیقی قرار گرفت که ضربه چیپ او وارد دروازه شد و استقلال را به گل چهارم رساند.

محبی و جلالی نیز در وقت های تلف شده ۲ موقعیت خوب را از دست دادند تا در نهایت این بازی با نتیجه چهار بر صفر از سد نساجی گذشته و راهی دیدار فینال شود. حریف آبی پوشان در پایان دیدار فردای هوادار و پرسپولیس مشخص خواهد شد.

گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های استقلال و نساجی 
بازی از مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی کشور
📅چهارشنبه: ۰۳/۰۳/۱۴۰۲؛ ساعت: ۱۸:۳۰
🏟ورزشگاه: آزادی تهران /  حدود ۳۵ هزار تماشاگر
👕گروه داوری: حسن اکرمی / کمک ها: مهدی عالیقدر – محمدرضا مدیرروستا؛ داور چهارم: عبدالنبی پورخلف / ناظر: رضا سخندان

استقلال

 ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، صالح حردانی (۶۵- سجاد شهباززاده)، رافائل سیلوا، عارف غلامی (۸۵- پیمان بابایی)، جعفر سلمانی، روزبه چشمی (۶۵- امید حامدی فر)، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور (۷۳- ابوالفضل جلالی)، محمد محبی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری (۶۵- زبیر نیک نفس)
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

 

 ترکیب نساجی:
علیرضا حقیقی، احسان قهاری، سعید غلامعلی بیگی (۵۶- آداما نیان)، ایوب کلانتری (۸۴- اکبر صادقی)، حامد شیری، متین کریم‌زاده، مهرداد عبدی، علیرضا ابراهیمی (۸۴- کریم اسلامی )، سیداحمد موسوی (۵۶- حسین زامهران)، محمدرضا مهدی‌زاده و رضا جعفری
سرمربی: کارلوس هرناندس

 

🟨 کارت زرد:
مهدی مهدی پور (۳۶)
ایوب کلانتری (۳۲)

⚽شرح گل ها:
استقلال یک – نساجی صفر (دقیقه ۲۳: آرش رضاوند): ارسال کرنر مهدی مهدی پور روی قوس محوطه جریمه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که آرش رضاوند با حضور به موقع در دهانه دروازه، با ضربه سر دروازه نساجی و حقیقی را باز کرد.

استقلال ۲ – نساجی صفر (دقیقه ۳۳: علیرضا ابراهیمی – گل بخودی): آرش رضاوند با توپ گیری خوب از سعید غلامعلی بیگی، قصد داشت با یک پاس در عمق، مهدی قایدی را صاحب توپ کند که با تکل علیرضا ابراهیمی مسیر توپ عوض شد و علیرضا حقیقی که برای گرفتن توپ از دروازه خارج شده بود، نتوانست روی تغییر مسیر ناگهانی توپ واکنش خوبی نشان دهد و توپ وارد دروازه شد.

استقلال ۳ – نساجی صفر (دقیقه ۵۷: محمد محبی): پس از شوت مهدی قایدی که توسط مدافعین نساجی دفع شد، توپ به خود این بازیکن رسید و او مهدی پور را صاحب موقعیت کرد. این بازیکن نیز با یک پاس، حردانی را از سمت راست به راه انداخت که شوت او پس از واکنش علیرضا حقیقی به تیرک دروازه برخورد کرد و مقابل محبی قرار گرفت که بازیکن بوشهری آبی ها با یک ضربه سر، دروازه نساجی را برای بار سوم باز کرد.

استقلال ۴ – نساجی صفر (دقیقه ۸۸: محمد محبی): وینگر بوشهری یک دقیقه پس از موقعیتی که از دست داد، دقیقا به همان شکل به گل رسید. پاس در عمق سجاد شهباززاده به محبی رسید و او در مصاف تک به تک با حقیقی، با یک ضربه چیپ توانست دروازه حریف را باز کرده و تیمش را به گل چهارم برساند.

لحظات حساس:
دقیقه ۴: یک ارسال زمینی از ارسلان مطهری به محوطه جریمه، به قایدی رسید اما این بازیکن با یک حرکت دامی زیبا، توپ را رها کرد تا به سلمانی برسد ولی ضربه او کم جان بود و حقیقی آن را به راحتی مهار کرد.
دقیقه ۷: آرش رضاوند با یک حرکت پا به توپ تا پشت محوطه جریمه پیش رفت که شوت او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: کرنر ارسالی بازیکنان نساجی با ضربه سر بسیار بد حامد شیری همراه شد و توپ از خط طولی به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: مهدی قایدی پس از یک سر توپ، سیداحمد موسوی را از پیش رو برداشت که شوت محکم این بازیکن با تکل علیرضا ابراهیمی دور شد.

دقیقه ۱۴: محمد محبی با حرکتی انفرادی وارد محوطه جریمه شد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: غلامعلی بیگی در پشت محوطه جریمه استقلال اقدام به شوت زنی کرد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰: مهدی مهدی پور پس از دریافت پاس سلمانی روی قوس محوطه جریمه، با چرخشی دیدنی ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ او با اختلافی میلی متری از کنار تیرک به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که شلیک دیدنی او با واکنش فوق العاده علیرضا حقیقی به کرنر رفت.

دقیقه ۲۶: ارسلان مطهری روی اشتباه مدافعین حریف صاحب توپ شد که شوت او از کنار دروازه راهی خارج از زمین شد.
دقیقه ۳۲: نساجی روی یک ضدحمله سرعتی صاحب موقعیت شد که شوت رضا جعفری با اختلاف بسیار کمی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۱: حامد شیری پس از دفع توپ ناقص مدافعان استقلال توانست دروازه حسینی را باز کند ولی کمک داور پیش از آن اعلام آفساید کرده بود.

دقیقه ۴۲: استقلالی ها صاحب یک کرنر شده و با شروع سریع قصد داشتند دروازه نساجی را باز کنند که ضربه محکم محبی در دهانه دروازه با برخورد به یکی از مدافعان راهی کرنر شد.
دقیقه ۴۵: جعفر سلمانی از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد که شوت او با اختلاف ناچیزی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵+۳: مهدی قایدی از سمت راست یک توپ را به روی دروازه ارسال کرد که ضربه او نزدیک بود مستقیما به گل تبدیل شود ولی به شکل خطرناکی روی تور دروازه فرود آمد.
دقیقه ۶۰: شوت صالح حردانی از سمت راست، پس از برخورد به پای مدافع نساجی، برابر قایدی قرار گرفت که ضربه این بازیکن در برابر دروازه، به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: پاس خوب زبیر به سمت چپ، نصیب جلالی شد و او با عبور از سد مدافع روبروی خود، یک پاس خوب را برای شهباززاده ساخته و پرداخته کرد که شوت سجاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۷: بازیکنان نساجی موقعیت فوق العاده ای را از دست دادند. یک ارسال به روی دروازه پس از برخورد به بازیکنان داخل محوطه جریمه، به علی داوران رسید ولی توپ روی پای او جفت و جور نشد که ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۹: روی اشتباه و تعلل مدافعین استقلال و در صدر آنها رافائل سیلوا، آداما نیان صاحب موقعیت شد ولی ضربه او با واکنش حسینی راهی کرنر شد.
دقیقه ۸۳: یک ارسال کرنر به روی دروازه استقلال پس از ضربه سر محمدرضا مهدی زاده، به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷: روی پاس دیدنی قایدی، محمد محبی با عبور از خط دفاعی حریف در موقعیت تک به تک با حقیقی قرار گرفت که ضربه چیپ او با کمترین فاصله ممکن به بیرون رفت.
دقیقه ۹۰+۳: ارسال کرنر جلالی با ضربه سر محمد محبی از کنار دروازه به بیروت رفت.

🔴حواشی:
* هواداران تیم نساجی هنگام ورود به ورزشگاه با شعار «نساجی آسیایی» به تشویق تیم محبوب‌شان پرداختند.
* حدود هزار نفر هوادار نساجی در ورزشگاه حاضر بودند
* رضا نادری معاون فرهنگی باشگاه نساجی ضمن اعتراض به زمان بلیت فروشی اعلام کرد اگر چند ساعت زودتر این اتفاق می‌افتاد هواداران بیشتری می‌توانستند برای تشویق نساجی روی سکوها باشند.

* کانون هواداران استقلال با یک طرح موزاییکی، به تشکر از ساپینتو پرداخت که این مسئله با واکنش سرمربی آبی ها و تعظیم او به هواداران همراه شد.

* ورود علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم نساجی به زمین برای گرم کردن با واکنش منفی هواداران استقلال همراه شد و آبی‌ها علیه حقیقی به شدت شعار دادند. دروازه‌بان نساجی نیز در واکنش به شعارهای هواداران استقلال برای آن‌ها دست زد.
* پس از این شعارها، سید حسین حسینی دروازه‌بان استقلال به شدت تشویق شد.
* پس از مدت‌ها حسینی، رضایی و سعیدی‌فر سه دروازه‌بان استقلال در کنار هم به گرم کردن پرداختند.
* هوادار جانباز استقلال مطابق بازی‌های گذشته با ویلچر کنار زمین حاضر شد و به تماشای گرم کردن شاگردان ساپینتو پرداخت.
* هواداران نساجی حاضر در ورزشگاه ضمن تشویق علیرضا حقیقی، شعارهایی نیز علیه استقلال سر دادند. آن‌ها با شعار “ببرهای مازندران” تیم محبوب خوشان را تشویق کردند.
* سیداحمد موسوی بازیکن فعلی نساجی و اسبق استقلال، هنگام گرم کردن با بهزاد غلامپور، سید حسین حسینی و دیگر اعضای تیم استقلال خوش و بش کرد. موسوی که توسط هواداران استقلال به شدت تشویق شد به سمت آن‌ها رفت و به ابراز احساسات‌شان پاسخ داد.

* پیش از شروع بازی هواداران استقلال با تشویق ناصر حجازی یاد این اسطوره آبی‌ها را گرامی داشتند.
* رضا میرزایی که به علت پارگی رباط صلیبی برای مدت طولانی از مستطیل سبز دور است، با عصا در ورزشگاه آزادی حاضر و با شعار میرزایی بوگاتی توسط هواداران استقلال تشویق شد.

* بازیکنان استقلال پیش از آغاز بازی، یاد و خاطره مرحوم حجازی را گرامی داشتند.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.