تحلیل بازی استقلال و گسترش فولاد توسط محمد تقوی

محمد تقوی دیدار استقلال و گسترش فولاد را به صورت زیر آنالیز کرد:

بازى هوشمندانه استقلال دلیل اصلى برترى این تیم مقابل گسترش فولاد بود. صبرو حوصله بازیکنان در حفظ توپ و بازى ترکیبى در یک سوم حمله از نکات مثبت بازى استقلال در این دیدار بود. نیمه اول مهمترین دلیل اصلى گل نزدن استقلال تعداد نفرات کم استقلال در زمان ارسالها بود اما نیمه دوم شرایط کاملا متفاوت بود. استقلال با تفکرى کاملا حرفه اى بخوبى مى دانست با زدن یک گل شرایط کاملا متفاوت خواهد شد و به همین دلیل با فشارى همه جانبه که با حمایت عالى خط دفاعى همراه بود اجازه نمى داد تا گسترش فولاد از زیر فشار این تیم خارج شود. در حالیکه حفظ توپ و بردن بازى به زمین حریف تاکتیک اصلى شفر در این دیدار بود، خط دفاعى استقلال باجایگیرى مناسب در میانه میدان موجب مى شد تا استقلال بخوبى تاکتیک مورد نظر خود را در زمین پیاده کند و اجازه ندهد گسترش از زیر فشار این تیم خارج شود.
دلیل بازى گرفتن از روزبه چشمى در این پست نیز به همین دلیل است . در این استراتژى مدافعینى که توان پاس دادن دارند در اولویت قرار مى گیرند. با توجه با اینکه بنظر مى رسد شفر قصد دارد با این تاکتیک استقلالى متفاوت را از نو بسازد حضور بازیکنانى با خصوصیت چشمى در خط دفاعى حیاتى است. صرف نظر از پیشرفت استقلال در فاز تهاجمى باید به سازمان دهى مناسب استقلال در خط دفاعى اشاره کرد که نشان از انتخاب مناسب شفر در تاکتیک و استراتژى حفظ توپ مورد نظر او است.
استقلال همچنان در حال پیشرفت است و اگر بازیکنان این تیم در بازیهاى ترکیبى درزمان حمله درک بهترى از حرکات یکدیگر پیدا کنند مطمىًنا استقلال نیم فصلى رویایى پیش رو دارد

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.