تساوی در دربی ۱۰۲

دربی ۱۰۲ با تساوی یک بر یک به پایان رسید و این بار با بودن var پرسپولیس نتونست به راحتی سه امتیاز به دست بیاورد .

شرح گل ها :

پرسپولیس یک – استقلال صفر (دقیقه ۷۷: امید عالیشاه): پاس بلند وحدت هنانوف در سمت راست زمین را آرمین سهرابیان با دفع رو به عقب و پاس بلند به حسین حسینی رساند که این گلر با ضربه سر سعی کرد توپ را دفع کند و در ادامه هم روزبه چشمی همین کار را کرد، اما امید عالیشاه پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوت روی پای سرضرب زمینی و فنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و تعویض طلایی قرمزها لقب گرفت.

 

پرسپولیس یک – استقلال یک (دقیقه ۷+۹۰: کوین یامگا): در حالی که بیرانوند به سمت راست شیرجه رفته بود، کوین یامگا پنالتی را به جهت مخالف زد تا کار را به تساوی بکشد.

 

دقیقه ۴: خطایی که یامگا در میانه زمین گرفته بود را مهدی مهدی پور به محوطه جریمه پرسپولیس فرستاد که ضربه پشت سر آرمین سهرابیان نزدیک بود منجر به گل شود، اما توپ در موقعیت آفساید به حامدی فر رسید و در نهایت به اوت رفت.

دقیقه ۸: سانتر تماشایی مهدی ترابی از ضربه ایستگاهی وسط زمین را نعمتی با نوک پا زد ولی سید حسین حسینی این موقعیت عالی پرسپولیس را دفع کرد و در ادامه هم ضربه نعمتی دوباره با دخالت استقلالی ها راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۱: اولین استفاده VAR در تاریخ فوتبال ایران در این لحظه اتفاق افتاد. پس از متوقف شدن بازی در صحنه مصدومیت بیرانوند، موعود بنیادی فر بنابر درخواست داوران ویدئویی عراقی به کنار زمین آمد تا صحنه مشکوک قبلی در دقیقه ۹ روی ارسال از کرنر برای پرسپولیس را بازبینی کند. بنیادی فر در این صحنه برخلاف پیشنهاد داور ویدئویی، برخورد آرمین سهرابیان با شهاب زاهدی در محوطه جریمه استقلال را پنالتی تشخیص نداد و بازی را دنبال کرد.

دقیقه ۱۵: پرتاب اوت حردانی در یک رفت و برگشت به پشت محوطه جریمه آمد که دو پاس پیاپی با ضربه سر توسط یامگا و روزبه چشمی در مقابل دروازه پرسپولیس به حامدی فر رسید، اما ضربه او از محوطه ۶ قدم به بیرون رفت که البته کمک داور اول آفساید او را گرفته بود.

دقیقه ۱۶: دروازه استقلال توسط شهاب زاهدی باز شد، اما داور خطای این مهاجم روی سید حسین حسینی را گرفته بود و گل را مردود کرد.

دقیقه ۱۹: شوت راه دور سروش رفیعی با اختلاف کم از روی دروازه استقلال رد شد.

دقیقه ۲۷: ارسال خطرناک دانیال اسماعیلی فر از جناح راست به محوطه جریمه استقلال را حسینی دفع کرد.

دقیقه ۳۷: پس از دفع توپ مهدی ترابی در محوطه جریمه خودی، نکونام و مربیان استقلال به شدت اعتقاد به برخورد توپ به دست بازیکن پرسپولیس داشتند که بنیادی فر بازی را ادامه داد.

دقیقه ۳۹: ارسال یامگا از جناح راست زمین به محوطه جریمه پرسپولیس را کنعانی‌زادگان پس از تنه به تنه شدن با بلانکو دفع کرد که در این صحنه استقلالی‌ها اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه ۲+۴۵: نزدیک بود با اشتباه بیرانوند دروازه پرسپولیس باز شود که ضربه سر یامگا و دفع ناقص گلر پرسپولیس را کنعانی دور کرد تا استقلال به گل نرسد.

دقیقه ۳+۴۵: ارسال یامگا از جناح راست زمین را بیرانوند به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳+۴۵: ارسال خطرناک از کرنر سمت چپ زمین به محوطه جریمه پرسپولیس را بازیکنان استقلال با اشتباه خودشان هدر دادند و از مقابل دروازه توپ را تبدیل به گل نکردند.

دقیقه ۴۷: یامگا پس از نفوذ سریع از سمت راست زمین توپ را به محوطه جریمه فرستاد که مهار، چرخش و شوت محکم پای چپ محمدی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه ۵۶: ارسال خطرناک رضاوند از جناح چپ را محمدی نتوانست با ضربه سر بزند تا توپ به بیرانوند برسد.

دقیقه ۶۰: ارسال مهدی مهدی پور و ضربه سر بلانکو را بیرانوند به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۰: پرسپولیسی ها اعتقاد داشتند بخاطر خطای امید حامدی فر روی شهاب زاهدی، هافبک استقلال باید کارت زرد دوم را می گرفت ولی بنیادی فر چنین تصمیمی نداشت.

دقیقه ۸۰: شوت تماشایی امید عالیشاه با اختلاف کم از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: شوت آرمین سهرابیان دقت لازم را نداشت و راهی اوت شد.

دقیقه ۸۳: پیمان بابایی در برخورد با علی نعمتی در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد و توپ دراختیار بیرانوند قرار گرفت که داور در این صحنه اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت. موعود بنیادی‌فر هم پس از ۶ دقیقه توقف بازی و بازبینی ویدئویی پنالتی را تایید نکرد و بازی را ادامه داد. جواد نکونام پس از این اتفاق به شدت در کنار زمین نسبت به داوری اعتراض داشت.

دقیقه ۹۰: بلانکو در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و ضربه را به بیرون زد که البته آفساید او گرفته شده بود.

دقیقه ۳+۹۰: آرش رضاوند در محوطه جریمه پرسپولیس در برخورد و تکل با نعمتی سرنگون شد که بنیادی فر اعتقادی به پنالتی نداشت ولی در ادامه با اعلام کمک ویدئویی دوباره صحنه را بازبینی کرد و نقطه پنالتی را نشان داد. نکونام با فریادهای خود خوشحالی جالبی در کنار زمین پس از این اتفاق داشت.

 

تلگرام استقلال

دیدگاه برای “تساوی در دربی ۱۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.