توضیحات فتح‌الله‌زاده درباره خطر حذف استقلال از آسیا

همراه اول اسپانسر ما نبوده است. ما به چند شرکت از جمله همراه اول پیشنهاد دادیم که می توانند قبول کنند یا خیر. ما باید تلاش کنیم اسپانسر پیدا کنیم تا این کار را انجام دهیم. من به همه سه پیشنهاد داده ام. گفته ام که زمین کمپ ناصر حجازی را داریم که خود من چند سال پیش گرفته ام، یک سند آزاد داریم و می توانند آن را بردارند و بخشی از پولش را به ما بدهند و بخش دیگری را به وزارت ورزش.

ما گفتیم شرکت یا بانکی بیاید، باز هم سند می گذاریم و ۱۰۰ میلیارد به ما قرض بدهند و آن را پرداخت کنیم. این ۲ مورد قابل انجام است. یا اگر سازمان خصوصی سازی پولی داشته باشد و به ما کمک کند، وقتی سهام ما را فروختند، از آن مبلغ را بردارند. خود آقای قربانزاده همراه من بوده و پیگیری کرده است.

با قربان‌زاده قهر نبودیم. اطلاعات غلط به این بنده خدا داده بودند. من مدیرعامل هستم و هر چکی که در باشگاه است، امضایش با مدیرعامل است. آن چک برای چهار بازیکن بوده که ۱۰ سال از مدتش گذشته است و از نظر قانونی اقدام کرده بودند و ۱۲ میلیارد می خواستند که ما باید آن را طبق ابلاغیه قوه قضاییه پرداخت می کردیم. ما با آنها صحبت کردیم و ۱۲ میلیارد را به پنج میلیارد تبدیل کردیم و به آن چهار بازیکن دادیم. اگر هر کسی چیزی به نام من آورد که پول گرفته بودم، جایزه دارد. آن چک ۴۰۰ میلیون نبود و یک میلیون و ۱۰۰ هزار بود، از ۱۰ سال پیش. من اینها را به آقای قربانزاده توضیح دادم و براساس توضیحات قبلی این مسئله را مطرح کرده بودند.

من تا فردا بعد از ظهر که وقت داریم، تمام تلاشم را می کنم. اگر هم نشد، صادقانه می آیم و به هوادار می گویم. دولت تمام صحبت هایش را انجام داده است. ولی یک عده ای این وسط کار را خراب می کنند. همان کسانی که می گویند امروز AFC تمام شد، استقلال محروم شد، تمام شد، اعلام شد. کو؟ کی اعلام کرده است؟ AFC کجا اعلام کرده است؟

در تزار مالی منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۱ آمده است که وزارت ورزش مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان به استقلال بدهکار است. چرا باشگاه پیگیر این طلب نشد؟» فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال گفت: ما همه آنها را پیگیری کردیم. ما نمی توانیم وصول کنیم. مسئول وصول آن من نیستم.

مجلس مصوب کرده که وزارت ورزش نمی تواند به تیم های حرفه ای کمک کند. مجلس مدیران را متعهد کرده که نمی توانند. یکی از صحبت هایی که من با آقای قربانزاده داشتم، گفتند که ما یک بار پول داده ایم تا طلب استراماچونی را بدهند. به او گفتم شما درست می گویید. ما گفتیم ۱۲۳ میلیارد را اگر بدهید، ما طلب استراماچونی و بقیه را پرداخت می کنیم. اولا آن ۱۲۳ میلیارد نبود و ۹۰ میلیارد بود که ۳۰ میلیارد تفاوت دارد. آن روزی که صحبت کردیم آن پول را بدهند، دلار ۳۵ هزار تومان بوده است. روزیکه پول را گرفتیم، دلار ۴۵ هزار تومان شد. یعنی یک بدهی ۴۰ میلیاردی، ۸۰ میلیارد شده است.

🔹 آن روز من به باشگاه آمدم و دیدم یک بازیکن به ما نوتیس داده است. این یعنی ما ۱۰ روز فرصت پرداخت داریم. اگر ندهیم، آن بازیکن راحت می تواند جدا شود. متأسفانه آن بازیکن با ما سه سال قرارداد دارد و اگر برود، استراماچونی دیگر راه می افتد و ۲ میلیون دلار باید بدهیم. شما جای من باشید، پول آن بازیکن را در آن ساعت می دهید یا پولی که برای استرا هم کافی نبود را می پرداختید؟ من به بازیکن ۷۰ میلیارد پول دادم.

پرفکت مانی تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.