درباره اتفاقات تلخ بازی با سایپا

همیشه سعی کرده ام و کرده ایم در جهت منافع استقلال قدم برداریم حتی اگر نظر و دیدگاهم برخلاف نظر اکثریت هواداران باشد چون ما از این راه نه امرار معاش میکنیم و نه کسب در آمد و چیزی که برایمان اهمیت دارد فقط و فقط و فقط نام بزرگ استقلال است و خدمت به آن .

از دیروز که پیام دادم به علی قربانی بی حرمتی و بی احترامی نشود خودم بی احترامی و بی حرمتی زیاد دیدم و شنیدم و خیلی ها حتی پیام میدادند شما چیزی از فوتبال نمی فهمید و مشکلات را نمیبینید و ایرادات را نمیبیند و فقط از حمایت حرف میزنید . هرگز قصد اثبات خود را نداشته و ندارم ولی در برابر صحبتهایی که قلب آدم را به درد می آورد لازم میبینم فقط چند نمونه از مدارک را با توضیح قرار دهم و با این توضیح که شاید دو برابر سالهای زندگی خیلی از این منتقدین فقط هوادار استقلال بوده ام .

 

نمونه اول

ابتدای فصل همه شور و شوق پیوستن پژمان منتظری به استقلال را داشتند و با شنیدن نام این بازیکن از خود بی خود شده بودند ولی نظر شخصی بنده چه بود ؟

در اسکرین زیر مشاهده می فرمایید :

خب برخی ها مو میدیدن و ما پیچش مو . پژمان در سه بازی سه اشتباهی داشته که مستقیم با نتیجه بازی در ارتباط بوده و بقیه فصل هم مشکل مصدومیت داشته . البته روزهای سختی باز در انتظار پژمان عزیز که اعتقاد دارم یکی از بهترین مدافعان فوتبال ایران بعد از انقلاب می باشد هست .

آیا بنده ای که از اول اعتقاد داشتم پژمان فعلی نمیتونه به استقلال کمک کنه باید پژمان بکوبم ؟ اصلا موردی دیدی به اشتباهات اشاره کنم و درصدد تخریب روحیه اش باشیم ؟خیر مسلما چنین نبوده و نخواهد بود و پژمان و بقیه بازیکنان به یک میزان مورد حمایت خواهند بود و نظرات درج شده در اسکرین برای قبل از فصل می باشد نه برای زمان فعلیکه او بازیکن استقلال است .

نمونه دوم

ابتدای فصل همه به منصوریان فشار می آوردند که جباری را جذب کند و ۹۰ درصد هواداران اعتقاد داشتند جباری می تواند به استقلال کمک کند و نه جپاروف و اعتقاد داشتند جپاروف در سپاهان نتوانسته خوب باشد و در استقلال هم موفق نخواهد بود ولی نظر شخصی بنده در آن زمان این بود :

جباری و جپاروف آمدند و نتیجه اش هم مشخص شد و نیاز به توضیح بیشتری ندارد .

نمونه سوم

چون این بحث ها خارج از حوصله خوانندگان آبی پوشان است از این دست مثالها که زیاد است نمی آورم و میرویم سراغ نمونه آخر و دم دست تر تا مطلب را جمع و جور کنیم .

شفر مربی استقلال شده و نتایج خوبی کسب می کرد و سه تا و چهارتا میزد و همه لذت می بردند . به واقع مشخص است شفر تیم را متحول کرده و فرق بین مربی بین المللی بزرگ و با تجربه با مربی جوان داخلی را کاملا مشاهده کردیم ولی هیچ کس کامل کامل نیست و وقتی استقلال ۴ تا زد هم بنده و رفیق فوتبال فهم خودم دغدغه استقلال را داشتیم و فرصت خوشحالی زیادی به خودمان ندادیم و نگران آینده بودیم . شاید بگویید استقلال ۴ گل زده و شما نگران بودید ؟ بله نگران بودیم و اسکرین های زیر را که پیامک های بنده و رفیق فوتبالی خودم است را به دقت نگاه کنید که بعد از زدن ۴ گل مکالمه شده است :

بله دوستان عزیز وقتی شما داشتید از برد ۴ گله استقلال در پوست خود نمی گنجیدید ما نگران بودیم و دلهره داشتیم .

اینها را نگفتیم برای تخریب شفر چون در حدی نیستیم درباره این مربی بزرگ و باتجربه چنین نظری بدیم و مسلما تغییرات او در استقلال محسوسه و همه لذت می بریم ولی ایرادات هم گفتیم که بدونید اینطور نیست که چیزی از فوتبال نمی فهمیم و ما هم موهای خود را در این فوتبال سفید کرده ایم . چند ایراد کادر فنی جدید را هم دیده ایم و نگرانمان کرده و به جز چند دوست و رفیق نزدیک به کسی نگفته و بازگو نکرده ایم همانطور که ایرادات کادر فنی قبلی را بولد نمی کردیم و وظیفه حمایت داشتیم از کادر فنی فعلی هم چنین حمایتی میشه و درج مطالب فوق به این دلیل بود که خیلی از دوستان اتهام حمایت چشم بسته داشتند و خواستیم بگیم چنین نیست و خیلی از وقتها پیچش موهایی را میبینیم که هوادار عادی در شرایط احساسی نمی بیند .

و اما توهین و تحقیر بازیکن و مربی را تمام کنید …

شاید شعار باشد و تکراری که بگوییم در مکتب تاج و در مکتب حجازی ها و پورحیدری ها و… توهین جایی ندارد . شاید دیگر این حرفهای ما خریدار نداشته باشد و هواداران جدید فوتبالی درک درستی از این مکتب ها نداشته باشند ولی حداقل بیایید منطقی ببینیم .

اولا در مورد کیفیت فنی و کار آیی قربانی نیاز به توضیح و آنالیز بیشتری نمی بینم چون در شرایط فعلی و با این هجمه حرفهای بنده شاید خریدار کمی داشته باشد ولی می توانید تحلیل نود و حرفهای علیرضا اکبرپور و آرش برهانی و مهدی امیر آبادی و… را درباره او بخوانید . اینها دیگر شناخته شده هستند و پیشکسوت استقلال و نمیتوانید مثل ما برچسب بزنید از کسی پولی میگیرند .

و اگر هم از نظر فنی زیر صفر باشد باز خود او نگفته من را فیکس بازی بده و این نظر کادر فنی است . در حرف میگوید از شفر حمایت می کنیم و در عمل دارید روحیه ابزار فعلی و موجود او را برهم میزنید و تیمش را تضعیف می کنید ؟ این رسم هواداری نیست دوستان من . حمایت از شفر یعنی حمایت از همه تصمیمات او نه اینکه چاله اندازی جلوی مسیر او . بنده به شخصه منتقد اصلی بازی کردن بازیکن خاصی هستم ولی چون تصمیم سرمربی تیمم است احترام میگذارم و به شفر اعتماد می کنم .

قربانی هم انسان است و حس دارد و خانواده دارد و …. چرا باید توهین کنیم ؟ مگر همین قربانی نبود در دربی طوری خوشحالمون کرد که هنوز هم کری برای تیم رقیب میخوانیم ؟

یعنی اگر در بازی دیروز آن پاس زیبای خسرو و بی دقتی قربانی نبود همه چیز اوکی بود ؟

مردی نبود فتاده را پای زدن

گر دست فتاده‌ای بگیری، مردی

در آخرجمله زیبای شفر بعد از بازی دیروز را تکرار میکنیم که گفت :

وقتی می بریم دوستان زیادی داریم
وقتی نمی بریم فقط دوستان خوب را داریم

بیایید همیشه کنار استقلال باشیم و همیشه دوستان خوب استقلال و نه دوست روزهای برد و خوشی .

 

پ ن : مطالب درج شده دیدگاه شخصی اینجانب هادی صاحب خواجه مدیر مجموعه آبی پوشان می باشد و ارتباطی به دیدگاه کلی مجموعه ندارد و هدف از درج آن این است که اگر حمایتی می شود آگاهانه و با دیدن مشکلات است و نه چشم بسته و از همه هواداران هم تقاضا داریم از همه ارکان باشگاه در هر شرایطی حمایت نمایند حتی با دیدن مشکلات و کاستی ها چون وظیفه هوادار , هواداری است و لا غیر

 

تلگرام استقلال

دیدگاه برای “درباره اتفاقات تلخ بازی با سایپا

 1. سعید از خوزستان 2018/01/13 در 19:04 - پاسخ دادن

  خنده داره جوری تجزیه تحلیل میشه از طرف بازیکنامون و کارشناسها ک انگار مشکل من هوادار با تک موقعیت خراب شده با سایپا توسط استاد قربانیه !!!
  این بشر دوساله چندبازی کرده؟چندگل زده؟چندپاس گل؟حرکاتش توزمین رو می بینید اصلا ؟لودادنهاش ؟گند زدن ب ریتم تیم تو فاز هجومی؟
  اگ ب درازیه ک ی تیربرق بذارن اون جلو والسلام ..
  خاصیت تیم ماست ک بازیکنای بی استعداد ایقدنگه میدارن و رو اعصاب هوادار رژه میرن و جالبه وقتی از رو رفتن و باشون قطع به اصطلاح همکاری شد یا میرن دسته های پایین یا بای بای فوتبال و تازه طلبکار و دنبال افشاگری هم هستن!
  ی خوردده فکرکنید گزینه های زیادی داشته ایم .نه برادر من این قبری ک دوساله روش فاتحه خوندیم مرده توش نیست نیست!!
  هروقت جابر وینگر راست شد قربانی هم فوروارد تاپ میشه .بچسبید ب اینا و امثال برزای محسن کرمی و قاعدی رو بسوزونید بعدش هم ننه من غریبم بازی که وا مصیبتا قربانی فقط ی فرصت خراب کرد باجو هم پنالتی ازدست داد کریس هم موقعیت خراب کرد!!!
  قیاس مسخره ای ک بیشتر از بازیش رو اعصابه .
  اما در مورد فحاشی توی استادیوم ها تماشاگران حق ندارن به خانواده بازیکن ها فحاشی کنند
  خیلی بده که با فحش دادن میخواهیم غیرتی بودن، حق داشتن، ادعا داشتن، خوشمزه بودن، باحال بودن، عصبی بودن خودمون رو نشون بدین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.