صحبتهای نکونام بعد از برد فولاد

 

جواد نکونام سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از برد دلچسب مقابل فولاد خوزستان در هفته بیست و هفتم لیگ برتر صحبت کرد. مشروح سخنان او را در ادامه می‌خوانید:

🔹از هوادارانمان تشکر می‌کنم؛ این برد متعلق به آن‌هاست، واقعاً انرژی و نیرویی که امروز گذاشتند به تیم ما خیلی کمک کرد و خداراشکر که شرمنده آن‌ها نشدیم و توانستیم بازی را ببریم و سه امتیاز را با عشق تقدیمشان کنیم.

🔹(درباره بازی با فولاد) ما می‌دانستیم که قطعا بازی سختی داریم و با توجه به اینکه فولاد برای نیفتادن بازی می‌کرد، می‌دانستیم که می‌خواهد وقت و شرایط بازی را به نفع خودش جلو ببرد و بازی را از ریتم بیندازد و با بچه‌ها صحبت کرده بودیم که بتوانیم با سرعت دادن به بازی جلوی این کار را بگیریم تا به موفقیت برسیم. در نیمه اول با اینکه موقعیت گل داشتیم اما یک مقدار ریتم بازی ما پایین بود و این چیزی نبود که من می‌خواستم. نیمه دوم با صحبت هایی که انجام دادیم ریتم بازی بهتر شد؛ موقعیت خلق کردیم و کاملا در زمین حریف بودیم و توانستیم به گل برسیم. اگر دقت می کردیم می توانستیم گل های بیشتری بزنیم اما با توجه به اینکه نفر و بازیکنی برای تعویض نداشتیم تمرکزمان این بود که شرایط برایمان آخر بازی سخت نشود. لحظات آخر با همان شرایط روی ضدحمله می توانستیم گل بزنیم. به نظرم موقعیت خاصی هم به تیم رقیب ندادیم و تیم ما با سازمان و شکل خوبی که داشت با وجود نبودن یارهای زیادی اما توانست خوب بازی کند.

🔹(صحبت خطاب به هواداران) همه دوست دارند ما ببازیم؛ خیلی واضح و شفاف می‌گویم که همه دوست دارند ما ببازیم. یعنی هرطور که فکر کنید برای ما داستان درست می کنند که تیم ما نتیجه نگیرد. به هواداران می گویم، به بازیکنانم هم گفته‌ام ما نیاز داریم که تمرکز داشته باشیم و کارمان را انجام دهیم. وظیفه تیم ما این است که به خاطر هوادارانش کارش را انجام دهد ولی اتفاقاتی که در بازی برای ما رقم می خورد را باید پیش بینی کنیم و تمرکز داشته باشیم. تا همین جای کار هم فوق العاده کار کردیم و اگر شرایط ایده آل تیم استقلال را ما داشتیم خیلی زودتر جشن قهرمانی را گرفته بودیم. دوست ندارم به عقب برگردم اما بازهم می گویم همه، همه کار می کنند که ما نتیجه نگیریم. من اتفاقاتی می‌بینیم که می گویم چرا فقط برای استقلال؟! می‌خواهند مو را از ماست بیرون بکشند؛ می‌خوانند نمک و شکر را برای استقلال جدا کنند. اما مثلا بازی تیم های دیگر با تماشاگر برگزار می‌شود. گاهی همه قوانین به ضرر استقلال جابه جا می شود. ما در دستگردی هم بازی کردیم چرا برای ما هوادار نبود من دوست دارم همه بازی‌ها تماشاگر باشد این فقط یک مثال بود.  کسانی هستند که طرفدار رنگ دیگر هستند و در فوتبال تصمیم می گیرند. امیدوارم شرایط به شکلی باشد هر تیمی که لیاقتش را دارد روز آخر قهرمان شود.

🔹(قضاوت داور) داوری که قوی و خوب است نیاز ندارد که صحبتی درباره او شود. بنیادی فر یکی از داوران بین المللی است و می دانیم که اگر اشتباهی هم کند اشتباهات سهوی و فوتبالی است. همیشه به ایشان اعتماد وجود داشته و به نظرم یکی از بهترین داوران ایران است.

🔹(بازی سامان تورانیان) سامان فوتبالیست آینده داری است و قطعا در آینده برای استقلال بازی‌های درخشان‌تری خواهد داشت و عملکردش آن طوری بود که می خواستیم. به هرحال در فشار و جوی که وجود داشت طبیعی است که شاید تاثیر بگذارد و او هم مثل بقیه بازیکنان عالی کار کرد.

🔹(وضعیت تمدید قرارداد بازیکنان) مشکلی از این بابت نداریم. باشگاه از سال قبل بدهی به بازیکنان دارد و منتظر هستیم که کارهای جابه جایی این پول صورت بگیرد. زمانی که برای تسویه حساب می روند همان روز درباره تمدید هم صحبت کنند. تمام بازیکنانی که در تیم ما هستند قطعا می مانند، آن هم به خاطر مردانگی که انجام دادند؛ مگر بازیکنی که خودش بخواهد جدا شود. من را می شناسید و گفته ام که تمام بازیکنان را می خواهم. با توجه به مصدومیت ها لیست ما جا دارد و امیدوارم شرایط لیست مثل  سابق  شود. ما با ۱۹ بازیکن بزرگسالان چطور می توانیم به آسیا برویم و با تیم هایی که بازیکنان خارجی زیادی هم دارند بجنگیم؟! امیدوارم قانون درست شود و به شکلی شود که همه تیم های فوتبال ما بتوانند استفاده کنند. به خاطر کار بزرگی که بازیکنان امسال انجام دادند از همه درخواست کردم که بمانند.

🔹(در واکنش به حاشیه سازی‌ها علیه استقلال از جمله سوالات هماهنگ‌ شده در نشست‌های خبری، تحت فشار قراردادن سرمربی حریف، احکام انضباطی، رنگ پیراهن او و … ) صحبتی که انجام دادم در چارچوب فوتبال و شفاف بوده است. به خاطر اینکه قبلا نتیجه داده است باز هم می گویند این کارها را انجام می‌دهیم. می‌گویند بیانیه ندهید، مصاحبه می‌کنند، می‌گویند مصاحبه نکنید، مدیر رسانه‌ای حرف می‌زند؛ می گویند حرف نزنید معاون فرهنگی و یک سری افرادی صحبت می‌کنند که کنترل دست ما نیست. این شرایط خوبی برای فوتبال نیست و پرسپولیس و استقلال را نمی‌گویم و صحبتم فوتبالی است. امروز به این فکر می‌کردم از اینکه رقابت می‌کنیم؛ از یحیی گل محمدی عزیز در گذشته و الان با اوسمار این باعث پیشرفت من هم می‌شود و از این موضوع استفاده می کنم. همه ما می‌جنگیم و زحمت می‌کشیم و امیدوارم هر تیمی که لیاقت دارد قهرمان شود. این مشکلاتی هم که اشاره شد هرروز برای ما بوده است.

🔹 من در ۴۸ ساعت گذشته به بازیکنانم گفتم که آماده همه چیز باشید. من بازی را بلد هستم اما یک سری چیزها هست که می‌خواهند تمرکز را برهم بزنند؛ قبل از بازی ما ویدیو منتشر می‌کنند اما الکی خودشان را خسته نکنند ما می‌دانیم چطور رفتار کنیم و طرف مقابل خودمان را می‌شناسیم و از جنس فوتبال هستیم.

🔹(وضعیت سلامتی محمدحسین مرادمند و آرمین سهرابیان) مرادمند را می‌توانستم بازی بدهم اما شاید مصدومیتش به شکلی می‌شد که سه بازی آینده او را از دست می دادم و ترجیح دادم این کار را نکنم. آرمین هم به همین شکل بود و می‌توانستم استفاده کنم ولی سلامتی بازیکن همیشه برای من مهم است و به این توجه می کنم که با آینده بازیکن بازی نشود و برای همین ریسک نمی‌کنم. هر بازیکنی که سالم باشد از او استفاده می کنم.خوشبختانه هر دو با تیم تمرین می‌کنند. امروز فراشبندی را جای مرادمند در ترکیب گذاشتم؛ او بازیکن آینده داری است و یک بازی اتفاقی نمی‌افتد.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.