صحبتهای نکونام بعد از برد گلگهر

◀️ جواد نکونام سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از بازی مقابل گل گهر سیرجان در هفته بیست و نهم لیگ برتر صحبت کرد.

مشروح صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید:

🔹 می‌دانستیم که باید با چه فشاری بازی کنیم و آگاه بودیم که با یک تیم خوب و سازمان یافته که یکی از تیم‌هایی با شکل و سازمان تیمی فوق العاده است، بازی داریم. اگر بازی‌های گل گهر را نگاه کنید، می‌بینید که بازی‌های آن‌ها، بازی‌های کم موقعیتی است. در فاز دفاع و حمله سعی کردیم پرفشار بازی کنیم و مخصوصا ۲۰ دقیقه اول که به نظرم تیم ما خوب بازی کرد اما در ضربات آخر دقت لازم را نداشتیم که گل بزنیم. خداراشکر دقیقه ۴۴ توانستیم گل بزنیم و بازی را یک بر صفر تمام کنیم.

🔹در نیمه دوم با توجه به تعویض‌هایی که حریف انجام داد، ما هم سعی کردیم تغییر تاکتیک بدهیم و دو تعویض انجام دادیم. نیمه دوم هم آن‌ها برای برد آمدند و بازی هم برای آن‌ها از نظر جدول اهمیت خاصی نداشت و اتفاق خاصی برایشان نمی‌افتاد و راحت می‌توانستند فوتبال بازی کنند. ما در ضدحمله می‌توانستیم گل های دیگر را بزنیم. سه امتیاز بازی را نیاز داشتیم که گرفتیم.

🔹تا لحظه‌ای که اینجا هستم برای استقلال و قهرمانی می‌جنگم. از روز اول اگر به شما می‌گفتند که این تیم تا روز آخر می‌تواند برای قهرمانی بجنگند همه شاید در دلشان می‌خندیدند ولی دیدید که مربیان بزرگی در لیگ اعلام کردند که تیم ما نمی‌تواند مدعی باشد اما بازیکنان و هواداران نشان دادند که چقدر شهامت دارند و بزرگ هستند و توانستند کار بزرگی انجام دهند.

🔹خیلی دوست دارم درباره هواداران صحبت کنم. وقتی امروز ۷۰ هزارتماشاگر می‌آید و این جو را برای ما درست می‌کند  نشان می‌دهد که ما کارمان را درست انجام دادیم. هوادار فوتبال را می‌فهمد و متوجه می‌شود. می‌داند چه کسی زحمت می‌کشد و برای تیم کار می‌کند. تمرکز امروز ما روی بردن بود و خدا را شکر شرمنده هواداران نشدیم و تا روز آخر هم ادامه می‌دهیم. هرچه خدا بخواهد برای ما رقم می‌خورد و از روز اول هم گفتم که همه چیز دست خداست و ما تلاشمان را می‌کنیم و هر چه قسمت باشد به آن دست پیدا می‌کنیم.

🔹من از اول فصل اشتباهی نکردم چرا که اگر من نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند. اگر شرایط عادی بود، من رها می‌کردم و می‌رفتم ولی وقتی چیزهایی را می‌بینم و بچگی خودم را یادم می‌آید که در آزادی یا امجدیه، پای تلویزیون و رادیو برای این تیم گریه می‌کردم، بگذارم هرکاری می‌خواهند با استقلال انجام بدهند؟! و مثل زمین خاکی آن را اداره کنند؟!

🔹یکی از مشکلات تیم من این است که اگر الان به جذب بازیکن اقدام کنیم، در حالی که تیم های دیگر با سه یا چهار بازیکن تیمشان کامل می‌شود اما تیم من چند یار باید بگیرد که کامل شود؟! چند یار است که می‌توانیم بگیریم؟! باید به همه این‌ها توجه کرد. من هیچ کار اشتباهی از اول فصل انجام ندادم و کار درست این بود که پای این هواداران و تیم که آن‌ها پای من ایستادند، بایستم و تا آخرین روز جنگیدم و الان هم اگر تیم‌های دیگر جای ما بودند، چهارم پنجم بودند و اگر به رده دوم می‌رسیدند اتفاق خوبی بود. هفته قبل که ما را پایین نیاورده بودند، صدرجدول بودیم و باعث افتخار و من و همکاران است که هواداران امروز برای ما سنگ تمام گذاشتند.

🔹فقط می‌گویم تا روزی که هستم برای نام استقلال می‌جنگم و جلوی هرکسی که ببنیم می‌خواهد به استقلال ضربه بزند می‌ایستم. فقط هم برای من استقلال مهم است و هیچ چیز مهم‌تر از آن نیست چون یاد هواداران می‌افتم واقعا بغض می‌کنم؛ آن‌ها زندگی شان را گذاشتند و من هم آن را تجربه کردم. تا روزی که هستم می‌جنگم. روزی که هم نبودم خداحافظ و برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم و بهترین‌ها را برای استقلال می‌خواهم. برای استقلال هم هیچ گاه حاشیه درست نکردم و نمی‌کنم و دنبال این نیستم که پشتم را نگاه کنم. تا روزی که باشم وظیفه‌ام را انجام می‌دهم وقتی هم رفتم بهترین‌ها را برای استقلال می‌خواهم چون عشق من است.

🔹برای من و همه ایده‌آل این است که بازی با پیکان در هفته آخر با حضور هوادار برگزار شود. باید دو جام در دو استادیوم باشد به هرحال فوتبال است و مس رفسنجان تیم فوق العاده‌ای است و از روزی که محرم آمده خوب کار کردند. پیکان هم با رضا عنایتی تیم قابل احترامی است. همه خیالشان راحت باشد که همه شرافتمندانه بازی می‌کنند. موضوع شرف و این چیزها را برای ما درست کردند اما قطعاً باید این اتفاق بیفتد و در دو استادیوم، شرایط یکسانی باشد تا هر تیمی که لیاقتش را دارد به قهرمانی دست پیدا کند.

🔹 منظورم از اینکه تیم ما را پایین کشیدند چه کسی بود را که همه دیدند. دو بازی چهار تیم با یکدیگر بازی کردند مشخص شد چه کسی تیم را پایین آورد و چه کسی تیم را بالا برد. آن چیزهایی که من شنیدم، اینکه تهدید کردند و اگر اتفاق افتاده باشد بهتر است فوتبال را کنار بگذاریم. زمان شعبان بی مخ گذشته است. دوربین‌ها چک شود و باید بررسی شود که این اتفاق رخ داده است. نکته مهمش درباره استقلال خوزستان است که چه اتفاقاتی رخ داد که اظهر من الشمس است و بازی خودمان را هم دیدید. این چیزی بود که تیم‌ها را جابه جا کردند. قبل از آن هم گفته بودم وقتی که تیم ما را بتوانند پایین بیاورند دیگر همه چیز خوب و ساکت می‌شود؛ شرف و مردانگی و این چیزها کسی از آن صحبت نمی‌کند. اما فوتبال ادامه دارد و ما در این فوتبال هستیم. ما کار خاصی نمی‌توانیم در مقابل برخی مسائل انجام دهیم و  فقط باید برای آینده تیم بجنگیم.

🔹در نیمه اول حسین حسینی به تیر دروازه برخورد کرد و توپ دوم نیز مثل اینکه گفتند مچش پیچیده است؛ در حال انجام تعویض بودیم. توپ دوم را اصلاً متوجه نشدم و توپ اول هم به تیرک خورد که خدا را شکر چیزی نبود. در حال حاضر نیز روی مچش یخ گذاشته است تا ببینیم تا فردا چه اتفاقی می‌افتد.

🔹 پیمان بابایی هم به من گفت بازیکن حریف از پشت هُلم داده و زانویم زیر بدنم ماند. بابایی نمی‌توانست بازی کند و روی پایش یخ گذاشت. باید ببینیم پیمان تا فردا چه شرایطی خواهد داشت.

🔹فصل‌های دیگر را با امسال مقایسه نکنید. امسال همین سیرجان را بردم، اما دیدید آن تیم چگونه و با چه گلی پیروز شده است. در آن تیم، گل‌ها را زدند و هیچ اتفاقی نیفتاد تا به اینجا رسید. مگر قهرمان لیگ با چند امتیاز اختلاف مشخص می‌شود؟ اگر تیمی با ۱۲ امتیاز اختلاف به قهرمانی برسد، به افتخار این تیم می‌ایستم.

🔹 باید با چیزهای عجیب دیگری مبارزه کنیم که در اختیار ما نیست. به افتخار هواداران و تیمم می‌ایستم که همه کار کردند و برنده و قهرمان واقعی لیگ هستند. ما قهرمان واقعی و فوتبالی هستیم و در این مسئله شک نکنید.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.