صحبت های ساپینتو قبل از دیدار با ملوان

مشروح صحبت‌های ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از مصاف با ملوان به شرح زیر است:

بازی؟

یک بازی سخت دیگری در پیش داریم. یک ملوان متفاوتی را نسبت به نیم فصل اول می‌بینیم. آن‌ها در دفاع منظم و فشرده هستند و در بازی هفته گذشته هم خوب نتیجه گرفتند و ۲ بازی را برده‌اند و بازی جام حذفی را باختند. این تیم حالت صعودی دارد و مقابل ما پرانگیزه خواهد بود. فکر می‌کنم این تیم در ۴-۵ بازی اخیر گلی دریافت نکرده است. برای ما بازی سختی در پیش خواهد بود. باید صبور باشیم و تحرک زیاد داشته باشیم و سریع باشیم و وقتی موقعیت داشتیم، گل بزنیم. باید کارآمدتر در مقابل این تیم‌ها ظاهر شویم تا نتیجه لازم را به دست آوریم. ما در ۲ بازی اخیر خوب ظاهر شدیم اما متاسفانه نتیجه خوبی در بازی آخر نتوانستیم بگیریم. آن نتیجه‌ای که ما واقعا لایقش بودیم. جایگاه ما در لیگ واقعی نیست و ارزش واقعی ما را نشان نمی‌دهد. تصمیمات و اشتباهات داوری، پنالتی و امتیازاتی که از ما گرفتند باعث این اتفاقات شد. هیچ‌کسی درباره این مسائل صحبت نمی‌کند و انگار این مسائل نرمال و طبیعی است. وقتی می‌گویم ما لایق امتیازات بیش‌تر هستیم، دروغ نمی‌گویم. ما تنها تیمی هستیم که خیلی تحت تاثیر این مسائل قرار گرفتیم و با این تصمیم‌ها نمی‌توانیم قهرمانی را به دست آوریم. باید با تیم ما منصفانه‌تر کار کنند چون سطح تیم ما لایق احترام بیش‌تر از این‌ها توسط داورهاست.

ناامیدی از قهرمانی؟

من امیدوار هستم اما اگر قرار باشد بازهم از ما امتیاز بگیرند، کار سخت‌تر می‌شود. هیچکدام از تیم‌ها از ما بهتر نبودند. حتی تراکتور در مقابل ما بازی خوبی انجام نداد اما برنده شد. در بازی مقابل سپاهان و تراکتور ما لایق بیش‌تر از این‌ها بودیم.

یزدانی؟

من به او خیلی فرصت دادم. به خاطر پنالتی نبود. به خاطر اشتباهاتی که پشت هم اتفاق افتاد. بیشتر هم روی ضربات کاشته اتفاق افتاد. من از او انتظار داشتم. از من خواست تا به او اعتماد به نفس بدهم و من او را کاپیتان گذاشتم و باید او به من کمک می‌کرد تا بهتر از این‌ها باشیم اما اطمینان من از او سلب شد. ما می‌خواهیم بازیکنان دیگر جذب کنیم و اگر او برود، این فرصت را داریم. ۲۴ ساعت وقت داریم تا این کار را انجام دهیم. نکته دوم اینکه سیاوش بهتر است برود و جای دیگر بازی کند. ما این فضا را می‌خواهیم تا تیم خالی شود. من از تیمم خوشحال هستم اما من دوست دارم ارزش تیم خود را بیش‌تر کنم مثل هر مربی دیگری ولی از مدیرعامل شنیدم او دارد مشکل‌سازی می‌کند و برای فسخ قرارداد کمک نمی‌کند و این فضا را به ما نمی‌دهد تا بازیکنی جذب کنیم. آمانوف هم خوشحال نیست و می‌خواهد بازی کند و به من هم گفته است.. من هم قبول می‌کنم که او می‌خواهد بازی کند اما باید یاد بگیرد و پیشرفت کند. برای آمانوف هم آرزوی بهترین‌ها را دارم اما او هم این فضا را برای باشگاه ایجاد نکرده است. این دو بازیکن را خواسته‌ام بروند. یکی از بازیکنان هم می‌خواستم قرضی برود که آن فضا ایجاد نمی‌شود. مدتی است که من با مدیرعامل جلسه داشتم و درباره لیست و بازیکنان داخلی و خارجی صحبت کردم و این نرمال است. ایشان از خیلی وقت پیش می‌دانند. اگر این سهمیه‌ها را به دست آوریم، می‌توانیم پیش برویم. ما ۲ جام پیش‌رو داریم؛ جام حذفی و لیگ برتر. وقتی ما بازیکن مصدوم داریم و راه‌حلی نداریم، سخت است که بتوانیم سطح تیم را نگه داریم. امیدوارم در ۲۴ ساعت آینده این مشکلات برطرف شود. ما باور داریم که می‌توانیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شویم.

خریدهای اول فصل؟

آمانوف و یزدانی این‌جا بودند. سیاوش از سربازی آمد. من تا الان نتوانسته‌ام کاری انجام دهم.

بی علاقگی به مساوی؟

شما الان مربی شدید؟‌ (باخنده) چه می‌گویید؟ دیدید که در بازی‌ها چه اتفاقاتی رقم خورد؟ شما بازی را دیدید؟‌ بازی تحت کنترل بود. وقتی بازیکن شما در یک موقعیت، آن کار را می‌کند، من چکار می‌توانم انجام دهم؟ پشت مهاجم به دروازه ما بود. فهم آن اتفاق برای من سخت است. اگر به من بگویید رفتید عقب و دفاعی شدید تا نتیجه بماند، این حرف شما درست بود. ما در بازی مقابل سپاهان مشکل انفرادی داشتیم و آن اتفاق باعث شد که ما بازی را باختیم. ما در بازی پنالتی روی محبی هم داشتیم. ما خیلی بهتر از سپاهان در نیمه دوم بازی کردیم. من فقط برای برد می‌جنگم.

 

کنار گذاشتن یزدانی قبل از سپاهان؟

شاید این‌طور باشد. ما انتخاب زیادی برای آن جایگاه نداشتیم. عارف بیرون بود و روزبه و امید می‌توانستند آن پست را بازی کنند اما آن‌ها هافبک دفاعی بودند. سیاوش یزدانی از من فرصت خواست. من در بازی مقابل تراکتور از او راضی نبودم اما او به من گفت که لایق این هستم که به من فرصت دهید. من نمی‌خواهم بازیکن دیگری در پست دیگری جای دهم وقتی بازیکن در آن پست دارم. فکر کردم که فرصت دیگری به یزدانی بدهم و حتی کاپیتانی را هم به او دادم. من ارسلان و قایدی را هم برای کاپیتانی داشتم اما تصمیم گرفتم که او کاپیتان باشد. من راضی نبودم و وقتی اعتمادم از یک بازیکن سلب شود، به او می‌گویم که اعتمادم از او سلب شده است. اگر هم روزبه را مثلا می گذاشتم، می‌گفتید که چرا وقتی دفاع دارید، بازیکن دیگری بازی کرده است. برخی اوقات باید از دست بدهی تا به دست بیاوری.

مصدومان؟

باید دید وضعیت آن‌ها چگونه خواهد بود.

خواسته شما؟

صحبت‌های داخلی بین من و مدیرعامل و یا بازیکنان است. خواسته ما فقط بردن و کسب سه امتیاز بازی فردا است.

بازیساز؟

هنوز مشخص نکرده‌ام. هر مربی‌ای دوست دارد که اگر امکانش باشد، کیفیت تیمش را بالا ببرد. من دوست دارم این شانس را هم داشته باشم. پنجره شب گذشته باز شده است اما ما هم‌چنان فضایی برای لیست تیم نداریم. تا الان فقط امکانش بوده است. اگر لازم باشد در فضای مناسب من جواب این سوال را می‌دهم.

تماس با نصیرزاده؟

من به کسی زنگ نزدم. نمی‌خواهم درباره مسائل اشتباه صحبت کنم و توضیح دهم. من شخصا به کسی زنگ نزدم. نمی‌خواهم درباره چیزهایی که قطعی نشده است، صحبت کنم. اگر این امکان داشته باشد، می‌توانیم بعدا درباره آن صحبت کنیم. این کنفرانس راجع به ملوان بود ولی سوالات درباره چیزهای دیگری بود (باخنده).

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.