صحبت های نکونام بعد از برد برابر استقلال خوزستان

مشروح صحبت‌های جواد نکونام سرمربی استقلال پس از مصاف با استقلال خوزستان:

– اول از همه به مهرداد محمدی عزیز تسلیت می‌گویم. او دیروز دایی‌اش را از دست داد اما غیرت کرد و امروز بازی کرد و توانست یک گل سه امتیازی هم به ثمر برساند. او آنقدر نجیب است که حتی به ما نگفت تا برای استقلال بازی کند. امیدوارم قدر چنین کسانی را که برای باشگاه استقلال زحمت می‌کشند را بدانیم.
– ما در نیمه اول خواب بودیم و در ریتم بازی مشکل داشتیم. با صحبت‌هایی که وسط دو نیمه داشتیم، توانستیم در نیمه دوم به گل برسیم و چند موقعیت دیگر هم داشتیم. توانستیم بازی را با تعویض‌های خود کنترل کنیم و به موقعیت برسیم اما متاسفانه در ۱۰ دقیقه آخر اصلا از بازیکنانم راضی نیستم چون خطاهای بی‌موردی بازیکنانم انجام دادند. برخی خطاها باعث می‌شود که ضربه بخوریم. تیم حریف چهار بازیکن را در خط دفاع ما گذاشته بود و سعی می‌کرد بازی را در زمین ما کنترل کند. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم. به هر حال سه امتیاز مهم است و دیدید هفته قبل چطور سه امتیاز را از دست دادیم. همین که به این پیروزی رسیدیم و در بالای جدول ماندیم، برای آینده ما بسیار خوب است.

– این بچه‌ها تمام وجود خود را در تمرین و بازی می‌گذارند. من واقعاً از بازیکنان تشکر می‌کنم که بازیکنان بدون دریافتی از سال گذشته و بازیکنان جدید بدون هزار تومان دریافتی از امسال؛ بازیکنان از سال گذشته ۳۰ و ۴۰ درصد طلب دارند و درود به شرف‌شان و من شرمنده آن‌ها هستم. من امسال آمده‌ام و آن‌ها از سال گذشته برای استقلال تلاش می‌کنند و امیدوارم در ادامه راه یک امداد غیبی به دادمان برسد.

– بازیکن هر زمانی که در تمرین و مسابقه حضور پیدا کرد مطمئن می‌شوم که آمده است. این بازیکن را دیده‌ام، اما در آوردن بازیکن تاخیر داشتیم. چند هفته گذشته است و تازه قرار است بیاید. امیدوارم زودتر بیاید و بتواند به تیم کمک کند.

– من صحنه پنالتی برای تیم خود را نرسیدم ببینم و بعد از بازی فقط با بازیکنان صحبت کردم. بابت تعطیلاتی که تیم دارد با بازیکنان صحبت کردم که بروند. صحنه‌های داوری را ندیده‌ام که بتوانم قاطع صحبت کنم. آنقدر ناراحت و عصبانی هستم که تمرکزم روی این چیزها نیست.

– ما خیلی بازیکن می‌خواستیم ولی این بچه‌ها که با غیرت هستند را داریم و مشکلی نداریم و ادامه می‌دهیم. اگر بازیکنی بیاید استفاده می‌کنیم و نیامد هم همین تیم‌مان خوب است.

– من صحنه پنالتی را ندیدم چون شرایط خوبی ندارم و به خاطر این اتفاقات خیلی بهم ریخته بودم. ما در دفاع آرمین سهرابیان را از دست دادیم. به این فکر می‌کردیم که سه مدافع داریم و حتی برخی مواقع می‌توانیم از روزبه چشمی استفاده کنیم تا این بازیکنان استراحت داشته باشند مخصوصا اول فصل که احتمال مصدومیت بازیکنان زیاد است، می‌خواستیم این اتفاق بیفتد اما چیزی نمی‌توانم بگویم. بازیکن نداریم و باید با همین بازیکنان، کار را ادامه بدهیم. در برخی بازی‌ها دو دفاع چپ درون زمین می‌گذاریم یا دو مهاجم می‌گذاریم که کمبود جبران شود. مشکلی با این شرایط نداریم.

– ما تیم رسانه‌ای نداشتیم و دوستان من به من کمک می‌کردند، چون هیچکس قراردادی نبسته بود. من تیم رسانه‌ای خود را انتخاب می‌کنم. اگر قرار باشد کسی کنار گذاشته شود مطمئن باشید اگر کسی از باشگاه بیاید دور تیم، می‌فرستم باشگاه که آنجا استراحت کنند. من تیم رسانه‌ای امروز نیاورده‌ام و دوستانم به من کمک می‌کنند. کسی قرارداد نداشت که بخواهد برکنار شود. خیلی از نفرات دوستان من هستند. خیلی از نفرات بیرون استقلال دوستان من هستند. طبیعتا شما دوستان رسانه‌ای با جایی قرارداد دارید و کارمند آنجا هستید. خنده‌دار بود کاری که باشگاه انجام داد.

– ما ته صف هستیم. ما ته ایستاده‌ایم و ملت را نگاه می‌کنیم. هدفگذاری را با تیم، بازیکن و شکل تیمی که می‌بندیم انجام می‌دهیم. ما وقت نکردیم سرمان را بخارانیم. همیشه در دعوا و جنگ بودیم. متاسفانه اتفاقاتی که امسال افتاد، کل دوران فوتبالم یک‌طرف و این دو ماه یک‌طرف. اتفاقاتی که در این دو ماه رخ داد را در تمام طول فوتبالی‌ام ندیده بودم، اما بخاطر هوادارن‌مان و تیمی که باعث افتخار هواداران است، خوشحالم. تنها دلخوشی ما همین هواداران هستند و فقط آن‌ها برای ما مهم هستند. دلخوشی ما آن‌ها هستند. اگر یک تیم معمولی بودیم و این هواداران را نداشتیم اتفاقات دیگری رخ می‌داد. این هواداران کاری می‌کنند تا شرمنده آن‌ها شویم. امیدوارم که با تلاش‌مان بتوانیم هواداران را راضی کنیم. به بچه‌ها هم گفته‌ام که تلاش خود را بکنند و نتیجه دست خداست ولی شما تلاش کنید چون مردم متوجه تلاش شما می‌شوند و قدردان زحمات شما می‌شوند.

– دو نکته است؛ اول اینکه ما از سید حسین غیر از این توقع نداشتیم و اگر اعتقاد دیگری داشتیم قطعاً به خاطر فشاری که سال گذشته روی او بود، ما او را نگه نمی‌داشتیم. ما به سید اعتقاد داشتیم و او کاپیتان و بزرگ تیم است. اعتقاد قبلی من این است که حسینی یکی از بهترین گلرهای ایران است. ما از سید فقط همین توقع را داریم. او می‌تواند بهترین نفر تیم ملی باشد و این کاری است که هر بازیکن بزرگی باید انجام بدهد. مثل چشمی و دیگران که اسم نمی‌آورم و ممنون آن‌ها هستم.

– از مدیران باشگاه سوال کنید که کی به تیم آرامش خواهند داد.

– درباره جلسه هیات مدیره هیچکس به من چیزی نگفته‌ است و قطعاً اگر جلسه‌ای باشد هم شرکت نمی‌کنم. کار من با بازیکنان است و بازیکنان هم پول می‌خواهند. ابتدا کار بازیکنان را انجام بدهند و احترام بگذارند. نمی‌خواهیم که آقای خانی کاری بکند، آقای خانی فقط علیه ما مصاحبه نکند.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.