قطر با برد ایران فینالیست شد

تیم ملی قطر با برتری برابر ایران به فینال جام ملتهای آسیا رسید .

شرح گل‌ها:
ایران ۱ – قطر صفر (دقیقه ۴: سردار آزمون): اوتی که مهدی طارمی در سمت راست زمین گرفته بود را علیرضا جهانبخش با پرتاب بلند به محوطه جریمه فرستاد که ضربه پشت سر سعید عزت‌اللهی را پدرو میگل به شکل ناقص دفع کرد تا سردار آزمون با فرصت‌طلبی، جای‌گیری مناسب و ضربه قیچی برگردان تماشایی گل اول بازی را به ثمر رساند.

 

ایران ۱ – قطر ۱ (دقیقه ۱۷: جاسم جابر): فرار اکرم عفیف از سمت راست محوطه جریمه و پاس کات‌بک او را جاسم جابر با شوت محکم از پشت محوطه جریمه زد که توپ پس از برخورد به پای مدافع ایران و عبور از روی سر بیرانوند به تور دروازه چسبید و گل تساوی را به همراه داشت.

 

ایران ۱ – قطر ۲ (دقیقه ۴۳: اکرم عفیف): موج دوم حمله قطر با دفع اشتباه بازیکنان ایران در زمین خودی شکل گرفت که پاس رو به جلوی احمد فتحی را اکرم عفیف با نفوذ سریع به محوطه جریمه و شوت فنی و تماشایی به گوشه دروازه فرستاد تا گل دوم تیمش را به ثمر رساند و پیش بیفتند.

ایران ۲ – قطر ۲ (دقیقه ۵۱: علیرضا جهانبخش): در زمان پنالتی زودهنگام نیمه دوم برای ایران، در حالی که مشعل برشم به سمت راست شیرجه رفته بود، علیرضا جهانبخش توپ را به مرکز دروازه زد تا گل تساوی به ثمر برسد.

ایران ۲ – قطر ۳ (دقیقه ۸۲: المعز علی): ارسال اکرم عفیف از سمت چپ زمین را شجاع خلیل‌زاده با ضربه سر برگشت داد تا پشت محوطه جریمه توپ به عبدالعزیز حاتم برسد و این بازیکن یک دقیقه پس از تعویض اقدام به شوت‌زنی کند که ضربه او در میانه راه به المعز علی رسید و در حالی که رامین رضاییان آفساید را پُر کرده بود، این مهاجم گل سوم قطر را با شوت زمینی زد.

دقایق حساس:
دقیقه ۵: شوت اکرم عفیف در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۹: توپ ارسالی از سمت چپ زمین به محوطه جریمه ایران را بیرانوند دفع کرد.
دقیقه ۱۱: تماشاگران قطری اعتقاد به خطای پنالتی در برخورد المعز علی با شجاع داشتند که داور اماراتی بازی را دنبال کرد.
دقیقه ۱۳: فرار سریع جهانبخش از سمت راست زمین و ارسال زمینی و خطرناک او را مهدی طارمی می‌توانست تبدیل به گل کند که توپ از مقابل پای او رد شد.
دقیقه ۱۳: حمله همه جانبه ایران نزدیک بود گل دوم را به همراه داشته باشد که شوت سامان قدوس دفع شد و در ادامه ارسال چیپ او از روی سر همه عبور کرد و به سمت چپ زمین رفت.
دقیقه ۱۶: مهدی طارمی در زمان نفوذ به محوطه جریمه قطر در برخورد با پدرو نقش بر زمین شد که اعتراض شدید نیمکت ایران را به همراه داشت، اما داور بازی را دنبال کرد.
دقیقه ۳۳: اشتباه امید ابراهیمی کاری کرد تا قطر ضدحمله سریعی بزند و اکرم عفیف در موقعیت عالی قرار بگیرد که حرکت پا به توپ و شوت محکم او را بیرانوند به شکل ناقص دفع کرد که در ریباند ضربه چیپ عفیف روی تور دروازه ایران فرود آمد.

دقیقه ۳۹: شوت مهدی علی از پشت محوطه جریمه به شکل عجیبی به بیرون رفت.
دقیقه ۳+۴۵: توپ ارسالی قدوس از کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک اول را سعید عزت‌اللهی با ضربه پشت سر زد و در ادامه ضربه نهایی کنعانی‌زادگان را لوکاس مندز از روی خط بیرون کشید که اعتراض ایرانی‌ها به داور و بازبینی داوران وی‌ای‌آر منجر به پنالتی نشد.

 

دقیقه ۴۶: توپ سرگردان در محوطه جریمه قطر را سعید عزت‌اللهی با شوت روی پا به سمت دروازه زد که توپ به در صحنه‌ای مشکوک به خطای هند با احمد فتحی برخورد کرد تا احمد العلی پس از دو دقیقه و اعلام کمک‌های وی‌ای‌آر به کنار زمین برود و صحنه را بازبینی کند و نقطه پنالتی را نشان بدهد.

دقیقه ۵۲: پاس در عمق المعز علی، چرخش و شوت یوسف عبدالرزاق را بیرانوند با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۵۳: ارسال اکرم عفیف از جناح چپ زمین و ضربه پشت سر اشتباه مهدی طارمی را پدرو مقابل تیرک دوم با ضربه سر زد که در آستانه ورود توپ به دروازه، شجاع خلیل زاده از روی خط آن را برگشت داد و در ادامه هم خطای لوکاس مندز روی بازیکنان ایران گرفته شد.

دقیقه ۶۵: ارسال رامین رضاییان و ضربه سر سردار آزمون با فاصله از دروازه قطر به بیرون رفت که در این صحنه مهاجم ایران هم کمی از ناحیه کمر آسیب دید.

دقیقه ۷۱: فرار سریع جهانبخش از سمت راست زمین و ارسال او به شکل خطرناکی از مقابل دروازه قطر رد شد و مهاجمان ایران هم نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.
دقیقه ۷۲: حرکت تند و تیز اسماعیل محمد از سمت راست زمین و ضربه سر المعز علی را بیرانوند به راحتی مهار کرد.
دقیقه ۷۵: ارسال میلاد محمدی از سمت چپ را سردار آزمون با پشت سر زد و محمد محبی رساند که پاس رو به عقب او و ضربه مهدی طارمی را مدافعان قطر برگشت دادند و در ادامه هم ضربه سر سردار آزمون از روی خط دفع شد.
دقیقه ۷۸: محمد محبی می‌توانست گل سوم ایران را روی دفع اشتباه مدافعان قطر بزند که ضربه فنی او را عنابی‌ها دفع کردند و در ادامه هم شوت فنی عزت‌اللهی ثمری نداشت.
دقیقه ۸۹: شوت تماشایی حسن الهیدوس با کمترین فاصله از روی دروازه ایران به بیرون رفت.
دقیقه ۱+۹۰: شجاع خلیل زاده در سمت راست زمین اکرم عفیف را در موقعیت خطرناک برای قطر سرنگون کرد تا داور کارت زرد را به او نشان بدهد، اما پس از بازبینی ویدئویی رنگ کارت را تغییر داد و او را از زمین اخراج کرد.

دقیقه ۴+۹۰: شوت محکم و پای چپ سامان قدوس از پشت محوطه جریمه به مدافع قطر برخورد کرد و به کرنر رفت که در این صحنه بازیکنان ایران اعتقاد به خطای هند داشتند.
دقیقه ۵+۹۰: جهانبخش با شوت پرقدرت به دنبال گلزنی بود که این اتفاق نیفتاد.
دقیقه ۷+۹۰: ارسال قدوس و ضربه سر مهدی طارمی از روی دروازه قطر رد شد که در این صحنه مهاجم ایران و گلر قطر آسیب دیدند و روی زمین افتادند.
دقیقه ۹+۹۰: دفع توپ بیرانوند با اشتباه مدافعان قطری به جهانبخش رسید که پاس در عمق جهانبخش را مغانلو نتوانست استفاده کند و در نهایت مشعل برشم توپ را جمع کرد.
دقیقه ۱۳+۹۰: اکرم عفیف با دریبل تماشایی از سد سامان قدوس گذشت و وارد محوطه جریمه ایران شد که پاس کات‌بک او را المعز علی در مقابل دروازه خالی به اسماعیل محمد رساند که او به شکل ناباورانه توپ را تبدیل به گل نکرد و میلاد محمدی با حضور به موقع دروازه ایران را نجات داد.
دقیقه ۱۴+۹۰: ناباورانه!!! شوت زمینی علیرضا جهانبخش پس از برخورد به تیرک عمودی دروازه ایران به شکل عجیبی تبدیل به گل نشد و خط دروازه را طی کرد و بیرون آمد.

دقیقه ۱۴+۹۰: ضدحمله سریع قطر نزدیک بود این تیم را به گل چهارم برساند که مهاجمان عنابی نتوانستند از موقعیت بهره ببرند.
دقیقه ۱۵+۹۰: هجوم بازیکنان ایران به سمت دروازه قطر به شکل عجیبی گل نشد و توپ دوباره به بیرون رفت.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.