صحبت های ساپینتو بعد از راه یابی به فینال جام حذفی

مشروح صحبت‌های ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در کنفرانس خبری پس از مصاف با نساجی:

بازی؟
فکر می‌کنم بازی خیلی عالی‌ای انجام دادیم. موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم. می‌توانستیم گل‌های خیلی بیشتری بزنیم. من فکر می‌کنم نتیجه با توجه به کیفیتی که در بازی داشتیم، منصفانه است. همانطور که گفتم، این راحت نیست تیمی را هدایت کنید که ۶ یا ۷ ماه، پولی دریافت نکرده است. امروز این قول را از آقای کریمی داشتیم که نهایتاً تا ۲ روز دیگر به بازیکنان، تدارکات و کادرپزشکی تیم پول پرداخت شود. من بازیکنی داشتم که شب نتوانست بخوابد. افرادی در کادر پزشکی هستند و همینطور ماساژورها با داشتن ۲ فرزند شرایط زندگی خوبی ندارند. این باور کردنی نیست که یک باشگاه دولتی نمی‌تواند حمایت لازم را داشته باشد. استقلال و پرسپولیس دو باشگاه بزرگ و پرافتخار هستند اما پرسپولیس اصلاً این مشکلات را ندارد. من سعی می‌کنم این موضوعات را در ذهنم حل کنم ولی متوجه نمی‌شوم تا آن‌ها را از ذهنم خارج کنم. فقط روحیه خانوادگی که ما داریم باعث شده که یک فصل فوق‌العاده را داشته باشیم. این دومین فینالی است که ما امسال برای قهرمانی داریم. امیدوارم البته که بتوانیم برنده شویم اما تا الان این فصل با این شرایط فوق‌العاده بود. بسیار به تیمم افتخار می‌کنم. از دولت و افرادی که می‌توانند و مسئولان استقلال می‌خواهم که این مشکلات را برطرف کنند تا بتوانیم با شرایطی که بقیه دارند، ما هم کار خود را ادامه دهیم و بازی کنیم. همینطور می‌خواهم از تماشاگران هم تشکر کنم. امروز پاسخ و حمایت خیلی خوبی از ما داشتند. از طرحی که ابتدای بازی با اسم من درست کردند هم تشکر می‌کنم و به آن خیلی افتخار می‌کنم. فکر می‌کنم استحقاق این کار خیلی بزرگ را نداشتم و به نظرم بازیکنان کار سخت‌تری انجام دادند. این مساله همیشه هیجان و افتخاری برای ما است. هواداران از باشگاه و بازیکنان و تیم حس خوب حمایتی دارند. این مسیر را باید ادامه دهیم چون هواداران تنها حامیان بزرگ ما هستند و این فوق‌العاده است.

آینده؟
من شرایط این را ندارم که الان درمورد آینده صحبت کنم. چون من کسی نیستم که بخواهم در این مورد حرف بزنم. من مدیرعامل و تصمیم‌گیرنده باشگاه نیستم. از خیلی وقت پیش آقای کریمی می‌داند که من چه فکری می‌کنم و باید برای باشگاه در آینده چه کارهایی انجام دهیم. ما فقط در مورد پول صحبت نمی‌کنیم بلکه درمورد خیلی از مواردی صحبت می‌کنیم که برای آینده استقلال مهم است. من باید این تعهد را احساس کنم چرا که در این باشگاه قول‌ داده می‌شود و کسی آن را انجام نمی‌دهد. بازیکنان و کادرفنی و من خسته شده‌ایم. ما از کلمات زیبا خسته شده‌ایم و به عمل احتیاج داریم. برخی‌ها صحبت می‌کنند و انجام نمی‌دهند اما بازیکنان حرفی نمی‌زنند و انجام می‌دهند. صحبت کردن راحت است اما انجام دادن خیلی سخت است. همه از قول‌ها خسته شده‌اند. من از خیلی چیزها که بوده است خسته شده‌ام. این چند روز را باید صبر کنیم و ببینیم که کریمی به قولش به بازیکنان عمل می‌کند یا خیر؟ امیدوارم که ایشان به قولش عمل کند.

توافق باشگاه با وکیل شما؟
من در خصوص مدیر برنامه‌هایم صحبتی نمی‌کنم. در خصوص کلیات شرایط منتظرم. ۲ روز گذشته اصلا نمی‌خواستم در این خصوص صحبت کنم و تمرکزم فقط روی بازی بود. شاید امشب یا فردا با او صحبت کنم تا ببینم شرایط چگونه است.

یامگا؟
درمورد موضوع یامگا هم باید ببینیم که چه می‌شود. فردا برمی‌گردد که با ما باشد. باید ببینیم که می‌توانیم از او استفاده کنیم یا خیر؟ ما احساس خوبی داریم اما باید ببینیم که چطور می‌شود.

کم شدن انگیزه تیم؟
همه چیز ممکن است. امیدوارم که این اتفاق رخ ندهد.

اعتصاب بازیکنان؟
بازیکنان تمرین را متوقف نمی‌کنند. هیچکسی تا فینال تمرین را متوقف نمی‌کند. همه متمرکز هستند و باید زندگی‌شان را برای استقلال بگذارند. حتی اگر شرایط ۱۰۰ درصدی نداشته باشیم،  هرچه که داریم را باید بگذاریم ولی هیچ وقت تسلیم نمی‌شویم.

فینال؟
باید صبر کنیم برای بازی فردا. من نمی‌دانم قرار است مقابل چه تیمی بازی کنیم. در فوتبال هر چیزی ممکن است. البته که پرسپولیس تیم بهتری بوده است اما در فوتبال همه چیز می‌تواند رخ دهد.

گرفتن ۴ جام با استقلال؟
من نگفتم که ۴ جام می‌گیرم بلکه گفتم برای رسیدن به آن‌ها سعی می‌کنم و می‌جنگم. اما یک نفر بعد از آن به من گفت که ما نمی‌توانیم در آسیا بازی کنیم و جام‌ها خود به خود به عدد ۳ رسید. حالا صحبت از ۴ اشتباه است. این تقصیر من نبود که یکی از جام‌ها خود به خود کم شد. ما سوپرجام را بردیم. اجازه ندادند که قهرمان لیگ شویم. همه شما و کارشناسان می‌گویند که ۱۰ امتیاز از ما گرفته شده ولی از نظر من ۱۲ امتیاز بود. نگذاشتند قهرمان شویم. الان هم در فینال جام حذفی هستیم. پس من به آن چیزی که گفتم عمل کردم. بازی با کیفیت و تهاجمی قول من بود که انجام دادم. من در این دنیا تنها نیستم و نمی‌توانم مقابل همه بجنگم و نمی‌توانم تنها به جنگ بقیه بروم. به بازیکنانم بابت این تیم فوق العاده افتخار می‌کنم. با توجه به شرایطی که داشتیم و زمانی که ما با هم صحبت کردیم، نمی‌دانستم که قرار است ما سه مدیرعامل داشته بلشیم. نمی‌دانستن که مشکلات سخت‌افزاری، مشکلات مالی و … داریم. من زمانی این حرف‌ها را زدم که قول‌هایی به من داده بودند. اگر می‌دانستم که این مشکلات را داریم هیچ قولی نمی‌دادم.

داور فینال؟
من ترجیح می‌دهم که داور درجه یک و با کیفیت انتخاب شود. داوری جدی و منصف که با تجربه باشد و استحقاق قضاوت در فینال را داشته باشد و بازی را مدیریت کند. اگر ما ببازیم چون تیم حریف بهتر از ما بوده، مشکلی نداریم و به آن‌ها تبریک می‌گویم اما با همه احترامی که به همه تیم‌ها و مربیان می‌گذارم اما نظر خود را داشتم. سرسوزنی به کسی بی‌احترامی نمی‌کنم. این چیزی است که دیده‌ام و امیدوارم سه تیم فوق‌العاده در فینال داشته باشیم.

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.