مصاحبه اختصاصی با آقای رامین همتی رئیس کمیته مشوقین باشگاه استقلال

بعد از دربی حواشی زیادی در باشگاه استقلال و کمیته مشوقین به وجود آمد و آقای همتی رئیس کمیته مشوقین به خاطر موقعیت تیم و بازیهای فشرده و حساسی سعی کردند سکوت کنند تا آرامش در تیم حفظ شود . با درخواست هواداران و با بازگشت آرامش نسبی به تیم ایشان این سکوت را شکستند و در مصاحبه ای اختصاصی با آبی پوشان به ابهامات و سوالات مختلف هواداران پاسخ دادند . مشروح گفت و گوی ما با ایشان را در زیر میخوانید :

آقای همتی ابتدا از شما تشکر می کنیم برای قبول این مصاحبه و بسیاری از سوالاتی که پرسیده می شود سوالاتی هست که هواداران داشته اند و سوالات شخصی ما نیست که از نزدیک زحمات کانون و شخص جنابعالی را دیده ایم و سوالات هواداران را بی پرده از خدمت شما خواهیم پرسید .

ابتدا این سوال را داشتند که اصلا فلسقه وجودی لیدر چیست و این لیدرها فقط در ایران هستند یا کشورهای دیگر هم لیدر هست ؟

تو همه جای دنیا هست . به اسم لیدر نه و با اسم کانون هوادارانه . اتفاقا بی بضاعت ترین و بدبخت ترینش در ایرانه . من با یکی از دوستان که در آلمان هست صحبت داشتم میگفتن دورتموند ۱۵۰۰ نفر عضو کانون هوادارانشه . تشویق های خوبی که میکنند به خاطر همین نفرات و امکاناته . شما برو کانون هواداران منچستر یونایتد سرچ بزن سر سال اسم ۵ بازیکن جوان رو به سرمربی میدن و با صندوق کانون این بازیکنان خریداری میشن و وقتی این بازیکنان رشد کردند و خواستند بروند و بفروشند هزینش به صندوق کانون هواداران میاد . ما فقط اسم کانون داریم ما ۴۷ ماهه هیچ دریافتی از باشگاه نداشتیم . نزدیک ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون خودمون هزینه کردیم و پرچم دوختیم . سفر هم الان اصلا کسی رو نمیبرن فقط من و آقایان افشار لفظی و مجتبی توکلی به عنوان کارمند باشگاه میبرن . کاری برای کانون نمی کنند. ما بیاییم اندازه امکاناتی که میدن انتظار داشته باشیم .

با لیدرهای خاطی برخورد میشه ؟

لیدر من اشتباه کرده حتما تنبیه میشه ولی الان وسط بازیهاس و هر ۳یا ۴ روز بازی داریم بیاییم کاهای اصلی رو ول کنیم به این موارد بچسبیم ؟قطعا وقتی بازیها تمام شدن با آرامش بهتری تصمیم میگیریم . امسال حتی شاید تا ۵۰ درصد ریزش لیدر داشته باشیم و عوض بشن .

بهتر نیست اسامی رسمی لیدرها منتشر بشه تا هواداران بشناسند ؟یادمه چند سال قبل اسامی منتشر شد ولی دیگه این اتفاق نیافتاد . الان اشخاصی هستند در فضای مجازی حتی روی سکوها خودشونو لیدر جا میزنند در حالی که لیدر نیستند .

منتشر شدن اسامی کمکی نمیکنه . به فرض اسمی گفته بشه هوادار با اسم نخواهد تونست بشناسه . تصویر همشون در پیج من هست و میتوانند مطابقت بدهند که کسانی که ادعای لیدری دارند واقعا لیدر استقلال هستند یا نه .

تصویری که برای شما میفرستم در پیج های مختلفی منتشر شد . بالایی ها لیدرهامون هستند و پایینی ها پیشکارنمان و خیلی راحت قابل شناسایی هستند .

 

 

انتقادی که به هواداران استقلال هست و همچنین لیدرها اینکه قبل از بازی به خصوص بازیهای بزرگ تشویق می کنند و حین بازی ساکت میشن و فقط بازی رو میبینند و برخی ها هم میگن که  بوق هایی که توسط هواداران به ورزشگاه آورده می شود باعث ناهماهنگی میشه و نظم تشویق ها رو بر هم میزنه . شما هم به این مورد اعتقاد دارید ؟و چطور میه ازشون خواست این بوق ها رو نیارن .

 من به قدری از هواداران ناراحت بودم اگر حتی دربی رو هم میبردیم باز چند روزی در فضای مجازی نمیومدم .ما چند طرح جدید تشویقی کار کردیم و معرفی کردیم که روز دربی انجام بدیم . از هواداران خواهش کردم بوق نیارن ولی وقتی وارد ورزشگاه شدم دیدم بوق آوردند . حتی وقتی میخواستیم پرچم رو باز کنیم به خاطر این بوق ها سه چهار دقیقه دیر تونستیم باز کنیم . ما دیگه به چه طریقی بگیم بوق نیارید ؟در مورد تشویق ها خود ما از هواداران انتقاد داریم به هوادار میگیم تشویق کنید میگه دور زوه من تو راهم و  خسته ام نمیتونم خب نمیشه که به زور گفت تشویق کن اگر بچه های لیدر بگن فردا خواهند گفت که بد رفتاری با هواداران شد .

در مورد تشویق هم بزرگترین ایراد ما اینکه ورزشگاه اختصاصی نداریم نمیتونیم تمرین تشویق ها رو بکنیم.ریورپلات یک ماه قبل بازی فینال داشت . دو سه روز قبل خانواده بازیکنان اومده بودن تمرین و ۴۰ هزار نفر هوادار هم اومده بودند و تمرین تشویق میکردند .

من هم از هوادار گله دارم همانطور که اونها از ما گله می کنند . ما ۶ ساله قهرمان نشدیم شما ببینید دقیقا از زمانی که اینستاگرام مد شده . اصلا چه معنی داره برای بازیکن فن پیج زده بشه ؟

چرا وقتی تیم عقب میافته تشویقی نمیشه ؟اینطور مواقع که تیم زیاد به تشویق نیاز داره ؟

این یه چیز طبیعیه و همه جای دنیای اینطوره . تو نیوکمپ هم بارسلونا عقب باشه هوادار حوصله تشویق نداره . فقط برای ما هم نیست تیمهای رقیب ما هم در ایران اینطورن .

صحنه حمله لیدر به مهدی رحمتی بازتاب منفی داشت و خیلی ها از این صحنه ناراحت شدند . آیا این وظیفه لیدر هست این برخورد رو داشته باشه حتی اگر بازیکن بد بازی کرده باشه ؟

ببینید آقای صاحب خواجه من توضیحی در مورد اون مسئله بگم و مسئله طوری نبود که بازتاب داده شد .

من خودم در صحنه بودم و اصلا رفته بودم انتقاد کنم.وظیفه من به عنوان خادم هوادار این هست که حرف هوادار رو به گوششون برسونم .

لیدر ما اونجا به رحمتی میگفت چرا به منشا گفتی پنالتی نزنه ؟رحمتی قسم میخورد من نگفتم .لیدر گفت حرف ما نیست که شفر در کنفرانس خبری گفته . در واقع رحمتی متوجه نمیشد ایشون چی میگن و حرف خودشون نیست . وقتی فهمیدن گفت شفر این حرف رو زده گفت بریم پیش شفر . من هم بودم و به اتفاق رفتیم پیش شفر و شفر گفت من چنین چیزی نگفته ام .

در واقع اونجا اتفاق طوری نبود که بازتاب داده شد چون خودمم در صحنه بودم و نمیدونم اصلا چه کسی آن فیلم رو به آن شکل پخش کرده بود . ولی با این حال بازهم لیدر ما وظیفش نیست به بازیکن تذکر بده و قطعا برخورد خواهد شد .

لیدرها از باشگاه حقوقی دریافت می کنند ؟

خیر به هیچ وجه هیچ لیدری از باشگاه پولی دریافت نمی کنه شاید تا ۴ یا ۵ سال قبل داشتند ولی الان این اتفاق نمی افته و باشگاه پولی نداره . حتی دیگه سفرهای خارجی هم هیچ لیدری رو نمیبره و فقط سه نفر کارمندهای باشگاه همراه تیم هستیم برای هماهنگی هواداران چون پول بلیط هواپیما و و هتل و… خیلی گرونه و باشگاه نداره . میتونید از مدیرعامل و معاونین باشگاه بپرسید هیچ لیدری هیچ حقوقی نداره و حتی من هم به عنوان رئیس کمیته مشوقین و برای این سمتم هیچ دریافتی ندارم و خدمتگذار هواداران هستم .

گاها سفرهای داخلی یک اتوبوسی گرفته میشه و هزینه ایاب و ذهاب و خورد و خوراک از سوی باشگاه داده میشه فقط همین و سالی دوبار هم لباسهای زمستانی و تابستانی داده میشه .

بنده نزدیک سه دهه هوادار استقلال هستم و روسای قبلی کانون را هم دیده ام  و میخوام برخی از خدمات شما رو هم اسم ببرم و ازتون تقدیر داشته باشم . قبلا خیلی ها اصلا اسم رئیس کمیته مشوقین را هم نمیدونستن ولی الان شما به هواداران نزدیکید و باهاشون ارتباط دارید و در فضای مجازی هم کنارشون هستید .

ببینید روسای قبلی بزرگ من و اساتید من هستند ولی با کت و شلوار میومدن و در وی آی پی می نشستند و بازی رو میدیدند و میرفتند . من از هوادارانم و خودمو هوادار میدونم و بینشون هستم و اصلا این سمت را سمت نمیدانم و میدونم این صندلی به ما هم وفا نخواهد داشت .

از شانس ما هم چند ساله که به این سمت منصوب شده ایم وضعیت استقلال زیاد خوب نبوده و سکوها هم ملتهب بودند و کنترلشون سخت بود که همین دو بازی اخیر با پرسپولیس و سایپا نقطه اوجش بود .

و چیزی که میدونم شما بارها با لیدرهای خاطی برخورد داشتید و هوادار شاید این موارد رو نبینه و فکر میکنه بی توجه هستید .

بله بارها با لیدرها که خطاهایی داشتند برخورد داشتیم و بازهم ایرادی باشه بخورد میشه و من با کسی سر کار شوخی ندارم ولی این برخوردها رو نمیام تو فضای مجازی بیان کنم و اصلا این کار جالب نیست . مستقیم و رودر رو هم مشکلاتشونو میگم و هم برخورد لازم باشه انجام میشه .این ایدرها تو سرما و گرما تو بردها و باخت ها کنار تیم بودند و باید احترامشون توسط من هم حفظ بشه و روش تنبیهیم اینطور نیست بیام تو فضای مجازی جبهه بگیرم . اصال همه بچه ها میدونن اگر کارشونو به درستی انجام ندهند باید خودشون بروند و میدونند تعارفی با کسی ندارم . 

حرف آخرتون هم بفرمایید و اگر صحبت خاصی باقی مانده ؟

از شما تشکر میکنم و باید بگم من همیشه دوست داشتم هوادار استقلال سربلند باشه و بازهم اگر در سمتم باشم برای سربلندی استقلال و هوادارانش تلاش می کنم.

در مورد اتفاقات اخیر بازی دربی و بازی با سایپا و جلوی هتل از همه هواداران عذرخواهی میکنم و ایراد از من بوده این اتفاقات افتاده . باید بیشتر به فکر بودم و قطعا مشکلات را درست می کنم و این را به هوادار قول میدم اگر درست نکنم و نتونم باید برم و یک نفر بهتر بیاد . من نمیگذارم لیدر به هوادار توهین کنه یا بخواد بازیکن تیمشو خوار کنه و قطعا برخورد می کنم.هدف ما اخلاق مداری روی سکوهاست و هرکسی غیر از این عمل کنه برخورد سختی باهاش خواهیم داشت .

همچنین در آخر جا داره از دوستانی که عید را جایی نرفتن و در تهران موندند و به دوخت پرچم سفید و بزرگ و زیبا کمک کردند تشکر کنم که متاسفانه با نتیجه و اتفاقات دربی این زحمات دیده نشد .هوادار باید از این ها تقدیر کند و بهشون روحیه بدهد و حسابشونو با دو سه نفر لیدر خطاکار جدا کند.

✍🏻 هادی صاحب خواجه

تلگرام استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.